Wakacje się skończyły, a sezon weselny w pełni!

Bardzo często okres wakacyjny, czas w którym chętnie udajemy się na wakacyjne wypady, jest w branży weselnej czasem o mniejszym ruchu. Owszem, odbywają się ślubne uroczystości, jednak w porównaniu do chłodniejszych miesięcy jest ich o wiele mniej. Jednak już początek września pokazuje, że po chwilowym zastoju, ponownie rozpoczynają się ślubne uroczystości. 

Początek lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku przyniósł spektakularny wzrost powstających domów weselnych – budowano je od podstaw, wykorzystywano istniejące budynki. Nadal licznie w małych miejscowościach, wykorzystywane były lokalne sale gimnastyczne, lub strażackie remizy. Jednak przemiany ustrojowe doprowadziły to tego, że tak liczne w naszym kraju pałace, zameczki, czy małe dworki, zostały wykupione przez nowych właścicieli. Już nie jako obiekty gminne, ale jako wyremontowane ekskluzywne hotele, lub sale przyjęć. Zmieniło to też to modę ślubną. Ślub w pałacu stał się bardziej pożądany i prestiżowy, niż zabawa na wiejskiej sali gimnastycznej. Tym bardziej, że bardzo często te zabytkowe obiekty usytuowane są w tych samych miejscowościach.

Każda para szykująca się do zawarcia małżeństwa, przygotowująca przejęcie weselne chce, aby ten dzień był niezapomniany zarówno dla nich, jak i dla zaproszonych gości. Zorganizowanie przyjęcia w pięknie odnowionych salach pałacowych gwarantuje niezapomniane wrażenia. Do tego, jeszcze jakiś czas temu modny przejazd nowym samochodem, coraz częściej zastępuje przejazd zabytkowa bryczką lub karocą.

Ślub w pałacu, często pozwala też zaproszonym gościom spędzić noc, może jeden raz w życiu, w obiekcie o długiej historii. Zmiana podejścia do ślubów sprawiła, że rozwój branży weselnej też ewoluował. Adaptacje starych obiektów, ich wyremontowanie, sprawiły, ze bardzo często zamiast tradycyjnej zabawy (chociaż nadal bardzo popularnej) organizowane są bale, wzorowane na dawnych, dworskich zabawach. Zdjęcia ślubne powstają również w wyjątkowym miejscu.

Dla młodej pary, na pewno takie wesele jest imprezą, którą zapamiętają na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *