Przegląd dobrych restauracji w Krakowie

Wybierając się do Krakowa, warto zapoznać się z ofertą gastronomiczną miasta. W stolicy Małopolski znajdziemy różne kuchnie świata – od polskiej po japońską, indyjską, aż po molekularną. Dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Zatem, jakie dobre restauracje w Krakowie warto odwiedzić?

Restauracja pod Baranem

Jeżeli słyszymy hasło najlepsza restauracja w Krakowie, od razu na myśl przychodzi „Restauracja pod Baranem”. Restauracja powstała w 1997 roku i obecnie posiada aż pięć pomieszczeń, w których zmieści się 120 osób. Lokal specjalizuje się w kuchni polskiej i europejskiej. Specjalnością „Restauracji pod Baranem” jest śledź w śmietanie, flaki wołowe, pieczeń barania oraz maczanki i żurek po krakowsku. Jako jedna z pierwszych restauracji w Krakowie stworzyła specjalny dział dań bezglutenowych. Dlatego nawet alergicy mogą tutaj bez obaw zjeść obiad. W karcie dań znajdziemy też do wyboru kilka rodzai mięsa: wołowe, wieprzowe, jagnięce, drobiowe, cielęce, dziczyznę.W restauracji od godziny 17 obowiązuje dress code – smart casual.

Garden Restauracja

„Garden Restauracja” mieści się w centrum Krakowa. Lokal oferuje zróżnicowane menu, które zmienia się wraz z porami roku. „Restauracja Garden” oferuje potrawy z całego świata. Dlatego zjemy tutaj homara, ośmiornicę, ale także golonkę wieprzową, polędwicę, dorsza. Napijemy się tutaj także wyśmienitej kawy. Możemy również zamówić deskę specjałów, na którą składają się sery i wędliny. W porze wiosenno-letniej możemy zjeść posiłek na terenie zielonego ogrodu.

Restauracja „Salta Resto”

Restauracja specjalizuje się w stekach, burgerach i pastrach. W karcie menu znajdziemy takie dania jak: stek z antrykotu, dorada różowa, żeberka, carpaccio, ale też pierogi i sałatki. Sama nazwa restauracji „Salta” nawiązuje do prowincji, która znajduje się w Argentynie. I z tego rejonu lokal sprowadza mięso i wino.

Dobre restauracje w Krakowie to nie tylko kuchnia polska. Miasto może się poszczycić wieloma lokalami gastronomicznymi z różną kuchnią. Dlatego każdy mieszkaniec Krakowa i turysta znajdzie odpowiedni lokal dla swojego podniebienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *