Od czego zacząć przygotowania wesela?

Są osoby, które stwierdzą, że przygotowania do ślubu to pestka, inni uznają, że jest to bardzo skomplikowany proces dla którego trzeba poświęcić wiele czasu. Jednak podstawowym pytaniem jest.. od czego właściwie rozpocząć swoje plany? Kiedy? Jaka kolejność i o czym nie wolno zapomnieć podczas układania scenariusza dla tego pięknego dnia, który już nigdy się nie powtórzy!

Romantyczna atmosfera, on klęczy i zadaje pytanie, które dawno chciałaś usłyszeć. Pada pozytywna odpowiedź i zaczyna się istne szaleństwo przygotowań i planów do ślubu i wesela. Zaczynacie głośno rozmawiać – kiedy? Jaki miesiąc? Rok? Gdzie ma się odbyć ceremonia, a gdzie wesele? Świadkowie, muzyka i jedzenie. Tak. Wszystko jest ustalone. Z pozoru. Jednak jak przejdziecie dalej, zaczynają się pierwsze schody.

Od czego zacząć przygotowania do ślubu?

Zastanawiacie się jaki jest złoty środek na zorganizowanie ślubu? Nie jesteście jedyni. Podstawowym ustaleniem, od którego należy rozpocząć całe przygotowanie to.. ustalenie budżetu oraz procentowej wartości, którą jeszcze możecie przekroczyć. Tym samym nie ustalajcie budżetu takiego, jak duże są Wasze oszczędności – zawsze miejcie w zapasie jakiś procent od tej kwoty (może to być 5 – 15%), często na ostatnią chwilę przypominacie sobie o czymś ważnym lub znajdziecie niesamowitą inspirację tuż przed weselem, a gdzie tutaj budżet na te działania? Stąd zawsze lepiej mieć ten zapas. A nawet jak się go nie wykorzysta – nic się nie stanie. Większe oszczędności na koncie na początek wspólnego życia.

Gdy już budżet jest ustalony, trzeba pomyśleć nad tym jaki chcemy ślub – cywilny czy kościelny. I wbrew pozorom nie rezerwujemy najpierw terminu w tym miejscu, a.. szukamy sali weselnej. Jest ich zdecydowanie mniej niż kościołów, w dodatku tutaj mamy wybór różnych godzin, gdzie sala jest zarezerwowana na całą noc.  Posiadając salę na wybrany termin, wtedy można dopiero ustalać szczegóły z księdzem, następnie przechodzimy do kolejnych punktów – menu, orkiestra / dj, fotograf czy zaproszenia dla gości.

W toku tych wszystkich przygotowań, nie można zapominać o kolejnym ważnym (jak nie najważniejszym) elemencie – ubiór ślubny. Mężczyzna co prawda problemu raczej nie będzie mieć – garnitur znajdzie wszędzie, w dodatku będzie w stanie użyć go nie raz! Natomiast kobiety suknia musi być wyjątkowa i często potrzebuje czasu. Szycie na wymiar to czas – minimum 6 tygodni, dlatego nie warto pozostawiać sobie ten wybór na ostatnią chwilę, bo może się okazać, że.. zabraknie nam wielu dni do otrzymania kreacji, o której długo marzyłyśmy.