Nowoczesne budownictwo modułowe – komfort i estetyka

Budowanie domu z prefabrykatów wygląda jak stawianie domku z kart. Gotowe elementy przyjeżdżają na plac budowy, a już po trzech dniach można zobaczyć budynek w stanie surowym zamkniętym. Co warto wiedzieć o domach modułowych przed rozpoczęciem prac?

Dom z prefabrykatów – co to jest?

Dom z gotowych elementów często nazywany jest modułowym. Dlaczego?

Budownictwo modułowe polega na wykorzystaniu gotowych elementów, które powstają w fabryce. Na plac budowy przyjeżdżają ciężarówkami i są gotowe do złożenia. Duże, gotowe części budynku składa się bardzo szybko, gdyż na placu budowy pojawiają się gotowe ściany, duże fragmenty stropów czy przestrzenne moduły budynku stanowiące jego dużą część.

Dlaczego warto wybrać dom modułowy?

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie finansowe i logistyczne. Okres budowy domu metodą gospodarczą to około rok. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę również pory roku i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wszystkie te trudności znikają, gdy inwestor zdecyduje się na dom z gotowych elementów, które powstają w fabrykach. Złożenie domu modułowego trwa kilka dni. Budowa nie jest uzależniona od pór roku oraz pogody. Dom modułowy można składać w każdym momencie.

Warto również wspomnieć, że firmy zajmujące się budową domów z prefabrykatów zatrudniają wyspecjalizowanych pracowników, którzy mają wiedzę i doświadczenie w swojej pracy. Zatrudnienie specjalistycznej firmy, która proces budowy nadzoruje od początku do końca, to duże ułatwienie dla inwestora. Szukanie pracowników do poszczególnych etapów prac wiąże się z dużym ryzykiem oraz przestojami.

Warto również wiedzieć, że poszczególne elementy budynku powstające w fabryce są poddawane rygorystycznym kontrolom. Dzięki temu domy modułowe są przyjazne i energooszczędne. Bardzo ważna jest również gwarancja, której udziela firma budująca dom. Wszelkie usterki są naprawiane w ramach prac gwarancyjnych.

Dom z prefabrykatów to szybka metoda na wybudowanie własnego domu, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *