Gdzie warto zamontować system oddymiania?

System oddymiania odprowadza gaz, dym oraz gorące powietrze podczas wybuchu pożaru. W tym celu wykorzystywane są specjalne otwory, które się otwierają w momencie nadejścia zagrożenia.

Montaż systemu

Przykładami takich otworów są klapy dymowe oraz okna. Dzięki prawidłowo zainstalowanej instalacji oddymiania mieszkańcy mogą się bezpiecznie ewakuować z budynku przy użyciu klatki schodowej. Czujka dymowa jest odpowiedzialna za uruchomienie systemu oddymiania. W niektórych modelach zamiast czujki może być użyty przycisk oddymiania lub urządzenia wyzwalające, które działa na zewnątrz. Żeby zwiększyć dopływ powietrza do budynku, w jego dolnej części tworzone są specjalne elementy otwieralne. W ten sposób naturalny ciąg jest odpowiednio zwiększony. Kluczowe jest szybkie otwarcie klap oraz okien podczas pożaru. System powinien być uruchomiony zaraz po tym, jak czujniki wykryją zadymienie. Dużą popularnością cieszą się elektryczne systemy oddymiania. Można nimi sterować centralnie i posiadają wiele przydatnych rozwiązań. Przede wszystkim mogą regularnie wentylować pomieszczenie podczas nieobecności domowników.

Parametry systemu oddymiania

Dzięki użyciu napędu elektrycznego użytkownicy takiego systemu mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Cechami charakterystycznymi takiego systemu jest bardzo krótki czas uruchamiania oraz stały monitoring ważnych parametrów instalacyjnych. W celu konserwacji systemu nie trzeba używać żadnych dodatkowych materiałów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że elektryczny system oddymiania bardzo łatwo zintegrować z pozostałymi systemami, które występują w danym obiekcie. System oddymiania musi być zamontowany prawidłowo, żeby wszystkie elementy były ze sobą odpowiednio połączone. Najważniejsza podczas montażu jest kompatybilność poszczególnych komponentów systemu z pozostałymi elementami oraz instalacjami. Montaż takiej instalacji powinien być przeprowadzony przez doświadczoną osobę, która jest w tym wyspecjalizowana. W system oddymiania powinny być wyposażone w pierwszej kolejności klatki schodowe oraz magazyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *