Czym różni się transport medyczny od sanitarnego?

Liczne firmy oraz placówki medyczne oferują swoim klientom, pacjentom zarówno transport – medyczny i sanitarny. Najwięcej firm państwowych i prywatnych tego typu można znaleźć na terenie dużych i większych miast na terenie Polski.

Transport oferowany przez firmy medyczne

Najważniejszymi cechami oferowanego transportu jest:

  • wykwalifikowany personel medyczny,
  • pojazdy dopasowane do potrzeb licznych pacjentów (borykających się z licznymi chorobami, ale również dla osób niepełnosprawnych).

Transport ten ma na celu zapewnienie specjalnych warunków swoim klientom. Dodatkowo sporo pojazdów posiada klimatyzację, a przede wszystkim wyspecjalizowany sprzęt medyczny. Sprzęt ten ma zapewnić bezpieczeństwo w trakcie przewozu oraz uratować życie w razie konieczności.

Transport medyczny jak wspomniano zapewnia wiele firm prywatnych, które oferują swoje usługi w ramach umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia, czyli nieodpłatnie. Również z tych usług pacjenci mogą skorzystać odpłatnie jako osoba prywatna. Bardzo często także szpitale miejskie, powiatowe i kliniczne posiadają własny transport. Jest to niezwykłe ułatwienie dla komunikacji pomiędzy licznymi placówkami medycznymi.

Bardzo często firmy oferujące transport medyczny i sanitarny pracują w trybie ciągłym, czyli bez względu na godzinę i dzień tygodnia. Oznacza to, że pracują przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Sprawia to, że gwarantują pacjentom bezpieczeństwo i dostęp do licznych specjalistów. Zarówno z zakresu opieki podstawowej, ale i kardiologa, okulisty czy pulmonologa.

Jeśli szukasz transportu, zapoznaj się ofertą Krakowskiej Grupy Ratowniczej

Transport medyczny – definicja

Jest to transport materiału biologicznego, jak i pacjentów w celu udzielenia świadczeń zdrowotnych, którzy potrzebują często szybkiej pomocy. Wśród najczęstszych funkcji transportu medycznego można wymienić ratownictwo medyczne i transport sanitarny.

Transport sanitarny – definicja

Transport ten zazwyczaj jest realizowany bardzo często na zlecenie poradni lekarskich, szpitali, hospicjów i stacji sanitarnych w celu zapewnienia opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *