Czy wiesz, że... Ciekawostki o Toruniu

Czy wiesz, że… Ciekawostki o Toruniu

Do Torunia przyjeżdża wielu turystów. Turyści lubią odwiedzać to miasto, ponieważ jest pełne tajemnic i interesujących ciekawych miejsc. Miasto Kopernika ma wiele twarzy i chociaż najbardziej obleganym miejscem jest starówka to wspomnieć należy o Drugich Plantach, sportowej Jordance czy Bulwarze Filadelfijskim.

CIEKAWOSTKI O TORUNIU

Mało kto wie, że w Toruniu na starym mieście znajduje się most , którego nie widać. Ślady tajemniczego mostu można obejrzeć tylko dwa razy do roku, raz podczas Nocy Muzeów, a drugi raz w czasie dni Torunia.

Inną ciekawostką Torunia jest fakt, że to z nadbrzeża tego miasta wyruszał kultowy statek z filmu „Rejs”. Działa się to w okolicy toruńskiej starówki, czyli na Bulwarze Filadelfijskim, który jest długą promenadą, po której można spacerować wzdłuż Wisły. Dlaczego – Bulwar Filadelfijski?

Nazwa ta powstała w roku 1977, kiedy to władze Torunia podpisały umowę z władzami miasta amerykańskiego o nazwie Filadelfia. Na cześć tego wydarzenia w Toruniu powstała promenada o nazwie Bulwar Filadelfijski, a w Filadelfii postawiono pomnik Mikołaja Kopernika, który stoi tam do dziś.

Ciekawym miejscem do spotkań torunian są parki i ogródki jordanowskie, które umiejscowione są dookoła starówki oraz nadbrzeże martwej Wisły, gdzie bardzo często mieszkańcy Torunia grillują i wypoczywają.

DLACZEGO WARTO JEST ODWIEDZIĆ TORUŃ?

Miasto jest bardzo ciekawe, jest częścią naszej historii. Interesujące miejsca to planetarium i krzywy dom. Ponadto wiele dowiemy się tam o życiu Mikołaja Kopernika, poznamy początki handlu w Polsce oraz rozsmakujemy się w słynnych, toruńskich piernikach.

GDZIE SPAĆ?

Wybierając się do Torunia warto zarezerwować swój pobyt wcześniej. Decydując się na ofertę hotelu, dobrym pomysłem będzie sprawdzenie opinii o konkretnym miejscu – dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek. Wygodną opcją jest wybór oferty ze śniadaniem w cenie, co zazwyczaj pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu na poszukiwanie odpowiedniej oferty śniadaniowej w restauracjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *