Gdzie warto kupić bliźniaka?

Dom bliźniak to marzenie wielu osób. Jest uosobieniem wygody i komfortu zbliżonego do tego, jaki niesie za sobą posiadanie zwykłego domu jednorodzinnego. Kawałek prywatnej przestrzeni w postaci ogrodu, podwórka z osobnym wejściem i miejscem na ewentualne pomieszczenia gospodarcze, wolność wyboru w obrębie nieruchomości, której jest się właścicielem i wiele innych możliwości, jakie daje dom bliźniak – kusi potencjalnych kupców niezmiennie od dekad. Dla osób ceniących swobodę i nie przepadających za dużymi skupiskami ludzi jest to opcja z pewnością bardziej atrakcyjna, niż zamieszkanie w szeregowcu czy budynku wielorodzinnym w centrum miasta. Jednak decydując się na zakup bliźniaka warto zwrócić także uwagę na jego lokalizację.

Zalety domów bliźniaków

Największą zaletą domów bliźniaczych (oczywiście oprócz cen rynkowych nieporównywalnie niższych do cen domów jednorodzinnych) jest oszczędność podczas ich zamieszkiwania – zwłaszcza jeśli mowa o oszczędnościach na ogrzewaniu. Dzięki temu, że domy te posiadają jedną wspólną ścianę, a co za tym idzie – lepsze warunki termiczne, łatwiej je ogrzać. Mówiąc bardziej obrazowo – tylko trzy ściany budynku są narażone na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, zwłaszcza mrozu. Czwarta natomiast jest tak jakby „ogrzewana”, ponieważ stanowi połączenie między bliźniakami – analogicznie do ściany między mieszkaniami w bloku. W ten sposób właściciele bliźniaka oszczędzają niemal 1/4 normalnych wydatków ponoszonym w sezonie grzewczym na ogrzewanie domu.

Idealna lokalizacja nowej nieruchomości

Wybierając idealny dom bliźniak, warto wziąć pod uwagę stale rosnące ceny nieruchomości. Specjaliści w kwestii inwestowania sugerują, iż inwestycja w nieruchomość zlokalizowaną w miejscach, w których ceny te ulegają najbardziej dynamicznemu wzrostowi – może być świetnym sposobem na mądre ulokowanie kapitału. Tendencję wzrostową zaobserwowano między innymi na warszawskiej Białołęce, gdzie można znaleźć wiele ciekawych ofert sprzedaży domów bliźniaków (warta uwagi jest na przykład inwestycja Albero Invest – Twórcza Home na Białołęce).
Jeśli chodzi o bliźniaki Warszawa jest zdecydowanie jedną z najbardziej trafnych inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *