Zaplanuj przejazd samochodem na lotnisko Balice – jak sprawdzić utrudnienia drogowe?

Przejazd na lotnisko w Krakowie – Balicach prywatnym samochodem nie zawsze okazuje się prosty – wiele zależy od utrudnień na lokalnych drogach, natężenia ruchu czy wielu innych, często niezależnych od nas czynników. Warto wiedzieć, w jaki sposób można wcześniej sprawdzić utrudnienia na krakowskich drogach i czy wcześniej zarezerwowany parking przy lotnisku to dobry pomysł.

Jak sprawdzić utrudnienia drogowe?

Zanim wybierzemy się w podróż na lotnisko, warto sprawdzić możliwe utrudnienia drogowe. Można to zrobić na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz na stronie Zarządzie Dróg Miasta Krakowa. Witryny informują kierowców o możliwych utrudnieniach oraz o prowadzonych na trasie robotach drogowych. Dzięki temu można sprawdzić aktualną sytuację i wyjechać odpowiednio wcześniej lub wybrać inną trasę. Dobrym pomysłem jest także parking przy lotnisku Balice, który zarezerwujemy odpowiednio wcześniej. Dzięki temu nie będziemy tracili cennego czasu na poszukiwanie wolnych miejsc.
Gdzie zostawić auto na Balicach?

Lotnisko w Balicach oraz jego okolica oferuje kilka parkingów, gdzie można zostawić samochód na cały wyjazd. Warto zapoznać się z dostępnymi opcjami:

  • Kraków Airport Parking – parking położony najbliżej terminali lotniska, posiada wózki bagażowe i możliwość wcześniejszej rezerwacji. Składa się z parkingów wielopoziomowych oraz terenowych – tydzień rezerwacji pod dachem to koszt około 200 złotych, a w przypadku postoju na zewnątrz – 95 złotych. Ceny są stosunkowo wysokie, ale parking gwarantuje bezproblemowe dotarcie do lotniska.
  • Parking DARKO – całodobowy obiekt, który jest monitorowany i położony niedaleko lotniska. Istnieje możliwość skorzystania z darmowego transferu nawet skorzystania z toalety. 7 dni postoju to koszt 70 złotych, natomiast 14 dni – 120 złotych.
  • EUROparking Balice – EUROparking przy lotnisku Balice to ciekawa opcja dla osób, które szukają ubezpieczonego i monitorowanego miejsca postojowego. EUROparking wyróżnia się konkurencyjnymi cenami – 60 złotych za 7 dni czy 95 złotych za 14 dni. Co ważne, parking oferuje bezpłatny transfer na lotnisko.

Który parking wybrać?

Najciekawszą i zarazem najtańszą opcją wydaje się EUROparking Balice. Jest to propozycja w szczególności opłacalna dla osób, które planują zostawić auto na parkingu na dłużej. Obiekt jest monitorowany i ubezpieczony, dlatego gwarantuje satysfakcjonujący poziom bezpieczeństwa. Spośród miejsc postojowych w okolicy, Europarking przy lotnisku naprawdę warto brać pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *