Apartamenty Wilanów – czy warto?

Mieszkanie na Wilanowie to marzenie wielu osób. Nie można się temu dziwić, bo ta dzielnica Warszawy wyróżnia się na tle innych. Szereg jej zalet sprawia, że to wyjątkowe miejsce do zamieszkania na stałe i życia. Przyjrzyjmy się bliżej tej okolicy i zastanówmy się, dlaczego jest ona tak atrakcyjna dla mieszkańców.

Z bogatą historią

Zacznijmy, że Wilanów był jedną z najstarszych osad, które znajdują się w okolicy. Była własnością Opactwa Benedyktynów w Płocku, później księcia czerskiego i sochaczewskiego Trojdena. Dwór w Milanowie (czyli późniejszym Wilanowie) został odkupiony przez Jana III Sobieskiego i nazwany jako Villa Nova. Obecnie pałac jest jedną z siedzib Muzeum Narodowego i bez wątpienia jest on prawdziwą ozdobą tej dzielnicy. Dzięki obecności tego kompleksu pałacowo-parkowego cała dzielnica zyskuje. Mieć apartament na Wilanowie, to trochę tak, jak mieszkać u samego króla. Z całą pewnością ucieszą cię liczne perełki architektury, które sięgają swoimi korzeniami dawnych czasów.

Dobrze skomunikowana

Zalety Wilanowa są liczne i trudno wymienić je jednym tchem. Do najważniejszych należy na pewno zaliczyć to, że dzielnica jest dobrze skomunikowana z resztą Warszawy. Oznacza to, że codzienny dojazd do pracy i szkoły nie jest wielkim wyzwaniem. Wystarczy tylko wsiąść w tramwaj, autobus albo bardziej ekologicznie – na rower lub hulajnogę elektryczną. Dojazd do ścisłego centrum to tylko kilka chwil. To szczególnie ważne w godzinach porannego i wieczornego szczytu.

Dużo zieleni

Nie można też zapominać o tym, że Wilanów jest zielony. To dzielnica, w której zieleń miejsca zajmuje bardzo ważne miejsce. Można znaleźć ją bezpośrednio przy ulicach, alejach i w parkach. Czy zieleń w mieście jest ważna? Bardzo. To właśnie dzięki niej na Wilanowie każdy może się zrelaksować i znaleźć swój własny zielony azyl. Z tego też powodu Wilanów jest jedną z najczęściej wybieranych dzielnic przez nowych mieszkańców. W końcu każdy chciałby mieszkać tak, jak król. Przekonaj się, jaka magia tkwi w Wilanowie i znajdź tutaj swoje własne cztery kąty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *