Wyburzenie starego budynku – za i przeciw

Stare budynki z biegiem czasu mogą stać się nieatrakcyjne wizualnie – to, co kiedyś było piękną budowlą, aktualnie stało się pewnym ciężarem. Co z tym robić? Warto wziąć pod uwagę rozbiórkę budynku. Burzenie ich ma wiele zalet, nie jest jednak pozbawione w zupełności wad. Aby pomóc Ci zdecydować, czy wyburzenie starego budynku jest najlepszą opcją, poniżej prezentujemy najważniejsze kwestie.

Zalety burzenia starego budynku

Wyburzenie mienia o wartości historycznej może być trudną decyzją, ale czasami jest to jedyny właściwy wybór, gdy wymaga tego sytuacja. Kiedy budynek stanowi zagrożenie dla przechodniów, usunięcie go zwiększa bezpieczeństwo i wartość majątku. Jeśli zabytkowy budynek stanowi zagrożenie pożarowe, zawiera azbest lub powoduje inne problemy, usunięcie go leży w interesie publicznym. W takiej sytuacji uzyskanie zgody miasta na wyburzenie nie powinno być zbyt trudne. Usunięcie nieruchomości, która jest niebezpieczna, może w rzeczywistości zwiększyć wartość nieruchomości wokół niej. W końcu nikt nie chce mieszkać obok budynku, który może zagrażać życiu.

Gdyby ziemia mogła być użytkowana i przysłużyć się innym, usunięcie budynku ustąpiłoby temu. Wyburzenie starego budynku lub konstrukcji o wartości historycznej jest również korzystne, jeśli teren ten mógłby być użytkowany w sposób korzystniejszy dla społeczności. Może to obejmować od lokalnego parku do ogrodu społeczności lub nowego domu.

Czy wyburzenie starego budynku może mieć wady?

Za starym budynkiem być może kryje się jakaś ciekawa historia, co może rodzić sprzeciw innych, aby takiego wyburzenia dokonać. Należy jednak mieć na uwadze, że na pierwszym miejscu należy postawić bezpieczeństwo osób poruszających się w pobliżu owego budynku. Z tego względu takiej rozbiórki będzie można dokonać.

Wyburzanie budynków – komu powierzyć?

Aby rozbiórka budynku była przeprowadzona z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, warto zgłosić się do profesjonalistów. PG Wyburzenia to firma, która od lat specjalizuje się wyburzaniu i rozbiórce wszelkiego rodzaju budynków i wiaduktów. Prace są nie tylko przeprowadzane z  zastosowaniem zasad BHP, ale także poprzez wykorzystywane metody wpisują się w myśl ochrony środowiska – wszystko to w trosce o dobro ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *