Krem pod oczy - farmonaprofessional.pl

Nieprzyjemny problem z cieniami pod oczami

Wiele z nas zmaga się z tym problemem. Walka z nim jest długa i wymaga systematyczności, ale może skończyć się zwycięstwem. Cienie pod oczami potrafią spędzić sen z powiek niejednej kobiecie.

Kobiety nieustannie dbają o swój wygląd. Często lubią go także zmieniać. Kupują nowe ubrania, idą do fryzjera, testują nowe kosmetyki. I zdarza się, że w tym wszystkim zapominają o swojej cerze. A ona jest bardzo wymagająca. Zaniedbana cera odwdzięcza się cieniami pod oczami, pękającymi naczynkami i ogólnym słabym wyglądem. Opuchnięte i podkrążone oczy sprawiają, że wyglądamy starzej i czujemy się nieatrakcyjnie. Aby temu zapobiec, warto zastosować krem pod oczy dobrany odpowiednio do rodzaju cery. Najlepiej, gdy w jego składzie występują substancje naturalnie rozjaśniające cienie pod oczami. Im więcej składników pochodzenia roślinnego, tym działanie kremu jest skuteczniejsze i łagodniejsze dla naszej skóry.

Od dawien dawna wiadomo, że zimno zmniejsza opuchliznę. Dlatego też na zmęczone i opuchnięte oczy pomagają zimne okłady. Możemy w tym celu wykorzystać kostki lodu lub ochłodzoną maskę żelową. Sprawdzą się tu również schłodzone w zamrażarce łyżki, które na kilka minut przykładamy pod oczami. Taki zabieg możemy wykonywać każdego ranka lub po ciężkiej, nieprzespanej nocy. Zdarza się to zwłaszcza młodym mamom, którym maluchy nierzadko dają w kość zamieniając sobie noc z dniem.

Cienie pod oczami likwidują także niektóre zabiegi kosmetyczne. Ważne jest, by przeprowadzane były przez doświadczoną panią kosmetolog lub dyplomowaną kosmetyczkę, ponieważ wykonywanie ich na własną rękę może jedynie zaszkodzić. Dobry makijaż to także jeden ze sposobów na podkrążone oczy. Zastosowanie odpowiedniego podkładu oraz korektora może sprawić cuda. Jeżeli kosmetyki są właściwie stosowane to każda niedoskonałość pozostaje niezauważona.

Zadbana cera to podstawa. Im wcześniej zaczniemy właściwą jej pielęgnację, tym później doczekamy się pierwszych oznak starzenia, a powstające zmarszczki nie będą tak bardzo dostrzegalne.