Algi morskie – zastosowania

Bałtyk, to morze pełne różnego rodzaju glonów. W okolicach Gdańska, Gdyni, czy Sopotu przy brzegu możemy odnaleźć wiele walających się fragmentów alg morskich. Biedniejsi ludzie zbierają je i sprzedają na skupie z glonami morskimi. Taki sposób na zarabianie bardzo przypomina zbieranie puszek, czy butelek.

W Polsce algi morskie są bardzo mało stosowane. W Japonii na przykład spożywają je wszyscy. Mieszkańcy wyspy tłumaczą sobie, że to właśnie dlatego żyją tak długo. Może faktycznie jest coś w ich długowieczności związanego ze spożyciem alg morskich. Z tego co mi wiadomo glony z oceanu mają bardzo dobre właściwości oczyszczające organizm. Algi przechodzą przez nasz organizm niczym środek przeczyszczający do rur, co pozwala nam zachować świetną kondycję i uniknąć zatruć organizmu przez szkodliwe substancje.

Nad Morzem Bałtyckim warto jest zamieszkać chociażby z powodu właśnie glonów. Można z nich robić świetne okłady, które doskonale działają na cerę. Poprzez takie maseczki z alg morskich możemy poprawić kondycję swojej skóry nawet o 100%. Dużym atutem alg morskich jest świetne nawilżanie skóry. Glony mają taką a nie inną konstrukcję, dzięki czemu długo trzymają wilgoć. Warto zatem kupić sobie dom Gdańsk nad morzem, albo chociażby mieszkanie w Gdyni. Mieszkając tak blisko „wielkiej wody” będziemy mieli dostęp do świeżych alg morskich, a przez to z pewnością będziemy znacznie zdrowsi, a nasza cera będzie piękniejsza.