Krem przeciwzmarszczkowy

Zatrzymaj upływający czas

Pomimo wielu starań, nasza skóra zaczyna się starzeć. Pierwsze zmarszczki mogą powstać już po 25 roku życia. Jeśli zauważyłaś, że skóra staje się wiotka, przebarwiona czy także straciła jędrność, warto zacząć ją odpowiednio pielęgnować, aby dostarczyć odpowiednich składników, które ochronią przed zbyt wczesnym starzeniem się.

Czym są zmarszczki?

Zmarszczki to załamania struktury skóry, które powstają w momencie gdy pod skórą brakuje kwasu hialuronowego. W tym czasie kolagen i elastyna ulegają degradacji i przestają podtrzymywać skórę, która w tym miejscu zaczyna się zapadać. To w jakim tempie zaczną się pojawiać pierwsze zmarszczki zależy między innymi od genów, jednak nie jest to jedyny czynnik. Na szybkość procesu starzenia wpływa między innymi promieniowanie UV, styl życia, pielęgnacja oraz rodzaj skóry. Skóra, która jest sucha i wrażliwa będzie bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Tak samo będzie u kobiet szczupłych, które mają niewielkie zapasy tkanki tłuszczowej.

Jak pielęgnować twarz?

Jeśli chcesz uniknąć zmarszczek, warto wyposażyć się w kosmetyki do twarzy. Jeśli jednak jesteś przed 30-tymi urodzinami, nie inwestuj w krem przeciwzmarszczkowy, ponieważ przyzwyczaisz swoją skórę do kosmetyków o zbyt mocnym działaniu. Przez zbyt wczesne używanie kremów przeciwzmarszczkowych, rozleniwisz komórki, które z czasem nie będą działać nawet na bardzo mocne bodźce. Zamiast tego skoncentruj się na tym, aby pielęgnować okolice oczu, ponieważ to właśnie tam pojawiają się pierwsze zmarszczki. Na resztę twarzy nakładaj krem nawilżający. Wybierz się także do kosmetyczki aby wykonać różne zabiegi kosmetyczne na twarz. Inne potrzeby będzie miała cera dojrzała – tutaj już warto postawić na kremy przeciwzmarszczkowe czy liftingujące. Stosuj także regularnie kremy nawilżające aby nie doprowadzić do przesuszenia naskórka. Tego rodzaju kremy szczególnie przydadzą Ci się latem i zimą. Dodatkowo nie zapominaj o stosowaniu kremów z filtrem – zapobiegają one fotostarzeniu się skóry.