Zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne stają się coraz to popularniejszym rozwiązaniem. W dobie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych – przeszklonych budynków, rolety zewnętrzne stają się cennym elementem wyposażenia domu.

Oprócz standardowej, podstawowej zalety – zaciemnienia pomieszczenia pod wieczór, rolety zewnętrzne spełniają też inne praktyczne role, np. są istotne dla osób, które pracują w domu lub mają dziecko, i potrzebują ciszy. Roleta taka, zainstalowana w miejscu o dużym natężeniu ruchu, potrafi odizolować nieco od akustyki miejskiego hałasu. Prawidłowo zamontowana i opuszczona, potrafi obniżyć poziom hałasu w mieszkaniu o kilkanaście decybeli.

Do listy tego, co potrafi prawidłowo zamontowana roleta zewnętrzna dopisać można też ochronę przed wahaniami temperatur. Roleta zewnętrzna opuszczona w lecie w nasłonecznionym oknie zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń, jest wykonana z takich materiałów, które nie ocieplają pomieszczenia – powiedzieć coś więcej na ten temat mogą ci, którzy mieszkają na ostatnich piętrach nasłonecznionych budynków i mają dachy z blach, które latem szybko się nagrzewają. Roleta taka może mieć dodatkowo zainstalowany wywietrznik – tak, więc, nawet mimo jej opuszczenia, brak powietrza nam nie grozi. Zimą, między szybą a pancerzem opuszczonej rolety powstaje warstwa powietrza zwana „poduszką powietrzną”, która izoluje pomieszczenie od zimna i zapewnia ochronę przed utratą ciepła. Z tego tytułu oszczędności na ogrzewaniu mogą wynosić nawet do 40%.

Skoro roleta zewnętrzna potrafi zasłonić okna i drzwi, to dba też skutecznie o naszą prywatność. Dzięki niej możemy zadbać o swoją prywatność lepiej niż za pomocą staromodnej firanki.

Mimo tego, że być może wydatek jest spory, roleta spełnia kilka ról, jest wielozadaniowa – nie tylko zasłania przed słońcem, ale i oszczędza energię, wpływa na nasze rachunki za ogrzewanie zimą, a także, do spółki z nowoczesnymi oknami PVC, dba o izolację akustyczną domu, chroni go przed zgiełkiem wielkomiejskim. Z tych powodów warto zainwestować w takie wyposażenie domu – zwrócić się ono może wraz z rachunkiem za ogrzewanie domu czy lokalu.