Zainteresowanie narożnikami

W salonach meblarskich w Krakowie najbardziej popularnym meblem wypoczynkowym wybieranym przez klientów są ostatnio narożniki. Tradycyjne kanapy i sofy straciły już swoją pozycję dominującą na rynku mebli wypoczynkowych i ustępują praktycznym, różnorodnym i niezwykle wygodnym narożnikom.

Przyczyn zainteresowania tym meblem w kształcie litery „L” jest kilka. Po pierwsze budowane są coraz mniejsze mieszkania, a ludzie kombinują jak zastosować sprytne rozwiązania przestrzenne, które pozwolą im zaoszczędzić trochę miejsca. Narożniki Kraków wydają się być najlepszym rozwiązaniem, gdyż dosunięte do rogu pokoju zajmują mniej przestrzeni i dobrze dopasowują się do niemal każdego pokoju. Poza tym są one bardzo praktyczne. Jednorazowo mogą pomieścić większą ilość gości niż kanapa, zarówno podczas przyjęcia, jak i zabawy z dziećmi. Kształt wypoczynku pozwala dodatkowo odseparować pewne jego części, dlatego na jednej części narożnika dwie osoby mogą odrabiać lekcje, gdy na drugiej ktoś rozłoży się z gazetą by zrelaksować się chwilę po pracy. Pod względem estetycznym narożniki również stanowią bardzo ciekawą ofertę. W salonach z meblami w Krakowie znajdziemy bardzo bogatą ofertę różnorodnych kształtów narożników, materiałów obicia i wykończenia, oraz stylu, w którym są wykonane. Dzięki temu aranżacje wykorzystujące narożniki jako bazę wystroju, mogą być bardzo ciekawe i różnorodne.

Poza tym narożniki są bardzo funkcjonalne. W dzień oszczędzają przestrzeń pokoju, mieszczą wygodnie dużą ilość gości, a wieczorem po rozłożeniu ich części można uzyskać przestronne łóżko, na którym komfortowo się wyśpimy. Nie wszystkie narożniki mają funkcję spania, ale coraz więcej producentów decyduje się na jej wykorzystanie podczas wykonywania tego mebla. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i doskonale sprawdzające się w salonach, które jednocześnie pełnią w nocy funkcję sypialni, czy nawet pokoju gościnnego. Narożniki zawładnęły rynkiem mebli wypoczynkowych i nic nie wskazuje na to, że ich popularność miałaby zmaleć.