Wzdęty brzuszek – nasz maluszek

Problemy trawienne są bardzo częstą przyczyną płaczu u małych dzieci. Nie raz jest tak, że nie wiemy dlaczego dziecko płacze, gdyż ani nie jest głodne, ani pieluszka nie jest pełna. Zwykle jednak są to wzdęcia brzucha lub kolka.

Niemowlaki mają to do siebie, że nie potrafią powiedzieć co im dolega. Jest to największy problem rodziców, gdyż dziecko potrafi komunikować się tylko poprzez grymasy na twarzy lub płacz. Kolka jest zjawiskiem, które bardzo często pojawia się u dzieci do 5 miesiąca. Związana jest ona ze złym odżywianiem. Problem leży zwykle w mleku matki, które nie odpowiada układowi trawiennemu dziecka. Zły pokarm może powodować kolki oraz innego rodzaju bóle brzucha, których możemy się tylko domyślać.

Warto zatem sprawdzać jak wygląda brzuszek dziecka. Jeżeli jest wzdęty, to jest to ewidentna wina przyjmowanych pokarmów. Normalnie ludzie mają brzuch miękki, a nie twardy. Jest to zatem ewenement, który warto zacząć leczyć. Najważniejsze jest jednak, aby zmienić dietę i karmić dziecko z butelki. Jeśli nie chce ono przyjmować pokarmów od matki, to należy mu to umożliwić. Będziemy mieli więcej spokoju, podobnie jak to było w czasie, gdy byłaś w ciąży.

Nie jest prosto wychować dziecko w pełnym spokoju. Wiadomo przecież, że będzie czasem płakało i będziemy przez to niewyspani. Jest to jednak jeden z najpiękniejszych fragmentów twojego życia – poród ciąża oraz wychowanie dziecka. Należy zatem przecierpieć ten okres i uważać na wzdęcia i bóle brzucha, gdyż one są najbardziej męczące dla naszej pociechy.