Wymiana drzwi na nowe

Generalny remont to całkowita zmiana wystroju wnętrza naszego domu. Wymieniamy meble, przemalowujemy ściany, a także montujemy nowe drzwi. Ich wybór zależny jest od tego, w jakim stylu chcemy na nowo urządzić swój dom, ale również od środków finansowych.

Nie wszystkie drzwi są jednakowe, dlatego przed wyprawą do sklepu dokładnie musimy wymierzyć wszystkie parametry. Ważna jest wysokość drzwi, ich szerokość, sposób mocowania. Wybierając drzwi zewnętrzne musimy zdecydować także, czy mają być one wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed włamaniem. Materiał, z którego są wykonane, powinien być dobrej jakości, zatem nie warto oszczędzać kosztem swojego bezpieczeństwa.

Jeśli wybierzemy drzwi interdoor, najczęściej będą one miały swoje własne zamki, ale jeśli będziemy chcieli zainstalować dodatkowe zabezpieczenia trzeba pamiętać, że montaż do drzwi metalowych może być trudniejszy niż w przypadku drzwi drewnianych.

Jeśli w planach jest wymiana drzwi polskone do pokojów, łazienki, kuchni warto postarać się, by były w podobnym stylu co aranżacja pomieszczeń. Jeśli lubimy klasykę i tradycję, możemy wybrać proste, jasne drzwi. W przypadku, gdy chcemy wykorzystać drzwi wewnętrzne jako dodatkową ozdobę, wybierzmy te, które mają interesującą fakturę albo są w mocnym, kontrastującym kolorze. Wymiana drzwi powinna być dostosowana do podłogi. Zatem musimy wiedzieć, czy chcemy stosować progi przy drzwiach, czy też nowa klepka nie będzie wyższa niż dotychczasowa, co spowoduje, że nowe drzwi nie będą się domykać.