Wirtualne biuro – czym jest i dlaczego warto je wybrać?

Założenie własnej działalności gospodarczej to wcale nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Po pierwsze trzeba pomyślnie przebrnąć etap, na którym, aż roi się od papierów, pieczątek i pozwoleń. Po drugie własna firma wymaga dużych inwestycji, które nie wiadomo czy się zwrócą. Znacznie bezpieczniej i prościej jest założyć wirtualne biuro.

Co to jest wirtualne biuro i czym się zajmuje?

Wirtualne biuro inaczej e- biuro to usługa wynajęcia miejsca prowadzenia działalności- adresu, skrzynki pocztowej, świadczona przez firmy posiadające przestrzeń biurową oraz kadrę pracowników biurowych. Pracownicy biura wirtualnego mogą odbierać i skanować pocztę oraz przyjmować interesantów.

OFERTA: FBS24.pl - Najlepszy wirtualny adres w Niderlandach 

Wady i zalety wirtualnego biura

Co do zalet, to utrzymanie wirtualnego biura nie jest drogie. Czynsz za jego wynajem jest nawet dwa razy niższy niż w przypadku jego stacjonarnego odpowiednika. W skład wirtualnego biura wchodzi wykwalifikowana kadra pracownicza, która w razie kłopotów z Urzędem Skarbowym natychmiast służy radą. Wszelkie wydatki związane z prowadzeniem tego typu podmiotów można wrzucić w koszty uzyskania przychodu. Duże firmy, na których terenie są zlokalizowane biura wirtualne, mają atrakcyjną lokalizację, zazwyczaj w samym centrum miasta, a to duże ułatwienie dla klientów i kontrahentów.

Jeśli chodzi o wady takiegoż biura, to największą z nich jest jego słaba mobilność. Ono może funkcjonować jedynie w określonych porach, toteż o nocnych negocjacjach z klientem na jego terenie nie ma nawet mowy. Po drugie, jeśli będzie ono umiejscowione na mało atrakcyjnym wizerunkowo terenie, jest mało prawdopodobne, że będzie przynosić zyski, a nie straty. Po trzecie biuro wirtualne to wciąż mało znana forma działalności, przez co uchodzi za nie do końca legalne rozwiązanie.

Dlaczego warto założyć wirtualne biuro?

Po pierwsze dlatego, że nie trzeba go dodatkowo wyposażać, bo najpotrzebniejsze sprzęty są już na miejscu i to za darmo. Po drugie z powodu tego, że łatwo je przenieść na przykład do innego miasta i nie trzeba ponosić z tego tytułu żadnych kosztów. Taka szybka migracja przydaje się, gdy ma się do czynienia z upartymi i wrogo nastawionymi urzędnikami skarbowymi. Wirtualne biuro to też alternatywa dla osób, które dużo podróżują i w związku z tym wirtualne zarządzanie biurem jest im na rękę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × 2 =