Wieczorna pielęgnacja twarzy - Farmonaprofessional.pl

Wieczorna pielęgnacja twarzy kosmetykami profesjonalnymi – czy warto?

Wieczorem Twoja pielęgnacja skóry daleka jest od porannego biegu, dlatego możesz spędzić więcej czasu na rutynie, zanim udasz się do łóżka na wyczekiwany odpoczynek.

W pierwszej kolejności, musisz pozbyć się wszystkich produktów z twarzy, które nosiłaś przez cały dzień – makijaż, SPF, brud, olej i bakterie. Aby wszystko skutecznie usunąć, musisz zastosować podejście dwuetapowe lub tzw. podwójne oczyszczanie. Możesz to zrobić dwojako – za pomocą płynu micelarnego do usunięcia warstwy makijażu, a następnie za pomocą żelu do mycia twarzy. Bądź w pierwszej fazie zmyć zanieczyszczenia olejem, po czym oczyścić cerę żelem. Dobrą propozycją jest żel gruszkowy z serii DERMA ACNE+, który nie tylko dobrze oczyszcza, nie wysuszając przy tym skóry, ale także dostępny jest w przystępnej cenie.

https://farmonaprofessional.pl/preparaty/pielegnacja-twarzy/demakijaz-oczyszczanie/dermaacne-gruszkowy-zel-mycia-twarzy-kwasami-aha/

Drugim krokiem, który warto wykonać jest zrobienie peelingu (ciekawą propozycją jest peeling drobnoziarnisty z serii PURE ICON), a następnie nałożenie maseczki. W czasie działania maseczki możesz zrelaksować się słuchając muzyki, bądź wziąć długą kąpiel. Warto zaznaczyć, że zarówno scrubu, jak i maseczek nie można stosować zbyt często. Optymalną częstotliwością będzie 2-3 razy w tygodniu. W dalszej kolejności należy zastosować serum lub olejek do twarzy, który pomoże w pracy przy problemach ze skórą podczas snu. Skóra odnawia się i naprawia sama przez noc, więc musisz skorzystać z tej okazji, aby zastosować bardziej intensywne produkty. Podczas snu specyfiki mają większą szansę na działanie niż w ciągu dnia, kiedy mogą być zakłócone przez Twój makijaż i środowisko. Serum przeciw starzeniu, nawilżające oleje do twarzy i kremy do walki z trądzikiem są idealne na noc, podobnie jak produkty zawierające składniki wrażliwe na słońce, takie jak Retinol i AHA.

https://farmonaprofessional.pl/preparaty/pielegnacja-twarzy/demakijaz-oczyszczanie/peeling-drobnoziarnisty/

W nocy nasza skóra nie jest wystawiona na działanie słońca, więc pomiń krok aplikacji SPF i zastąp go jednym z wcześniej wymienionych zabiegów. Możesz również zastosować krem ​​na noc zamiast codziennego kremu nawilżającego, który jest bardziej treściwy w swojej strukturze.

Aby nie być zbyt zmęczonym, naszą rutynę pielęgnacji skóry należy zakończyć wczesnym wieczorem, w przeciwnym wypadku zaczniesz być zbyt śpiąca, aby się o nią odpowiednio zatroszczyć. Pamiętaj, że sen jest najlepszym kosmetykiem pielęgnacyjnym, dlatego zażywaj odpowiedniej ilości snu. Miej także na uwadze, że gdy kładziesz się spać w pełnym makijażu Twoja skóra nigdy nie będzie prezentować się dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =