Wanny spa to gwarancja relaksującej kąpieli

Mamy wiele rodzajów kąpieli, które mają różne zastosowanie, zależne między innymi od czasu przebywania w wannie i od temperatury wody, a także różnych dodatków do kąpieli. Dlatego tak ważne jest, jakie rodzaje kąpieli stosujemy.

Kąpiel o poranku daje nam siłę i energię do pracy, natomiast wieczorem uspokaja nas, relaksuje i umożliwia spokojny sen.Po zastosowaniu do kąpieli niektórych środków, np. nawilżających i odżywczych, pozornie zwyczajna kąpiel może stać się świetnym zabiegiem pielęgnacyjnym i pozytywnie wpływać na skórę naszego ciała.

Genialnym pomysłem są też świetne wanny spa w których kąpiel jest naprawdę zdrowa i relaksująca. Kąpiel powinno się dobrać odpowiednio do pory dnia, z tego względu rano wskazane jest wybrać kąpiel w chłodnej wodzie, która doda nam energii, wieczorem możemy zrobić sobie kąpiel ciepłą, ale nie można przesadzać z czasem spędzonym w wannie, ponieważ zbyt długa ciepła kąpiel nie jest zdrowa.

Nie traktuj kąpieli wyłącznie jako zabieg higieniczny, ma to być głównie pielęgnacja ciała, relaks i wypoczynek po wyczerpującym, stresującym dniu. Np taką chwilę spokoju zapewnią nam minibaseny Kąpiel powinna być dla nas przyjemnością i chwilą tylko dla nas. Najlepiej wtedy wyłaczyć telefon, wziąć jakąś dobrą książkę i oddać się przyjemności kąpieli i relaksu