Wakacje w Wenecji

Nie wiesz gdzie spędzić wakacje? Polecam Wakacje w Italii, w kraju oliwy, wina, makaronów, mafii, słońca, romańskich ruin i wielu miejsc zapierających dech w piersiach. Jest to kraj dla każdego. W znudzonych budzi wyobraźnię, w chłodnych i zrównoważonych pasję a w konwencjonalnych bunt. Bez względu na to czy chcesz poleniuchować pod kolorowymi parasolami na plażach Riwiery, czy robić zakupy w Mediolanie czy też pilnie zwiedzać muzea i kościoły Włochy nie pozostaną ci obojętne i doznasz nadzwyczajnego uczucia, że nigdzie indziej samo życie nie wydaje się tak niezwykłe. Pomyślisz, więc, w jakim mieście Włoch spędzić te wymarzone wakacje?Otóż, jeśli jesteś zakochanym romantykiem nie ma nic piękniejszego niż wakacje w Wenecji i Weronie. Oba te miasta wprawiają nas w marzenia o romantycznych romansach.

Zbudowana na ponad stu wysepkach, oparta na milionach drewnianych pali i połączona 400 mostami Wenecja jest jedynym na świecie miastem zbudowanym w całości na wodzie i dlatego największą z tego korzyścią oprócz oczywistych zalet, jest brak samochodów. Jedynymi ze sposobów zwiedzenia Wenecji jest zwiedzanie go pieszo lub przez drogie, lecz warte swej ceny gondole, wodne autobusy czy taksówki.

Wenecja nie jest zatłoczonym miastem, jej tajemnicze alejki, które prowadzą do centrum miasta, pozwolą nam na godziny spacerów, podczas których możemy upajać się pięknem mijanych miejsc. W Wenecji trwa niemal zawsze okres świąteczny, w okresie Świąt Wielkanocy, Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku czy w Karnawale miasto jest szczególnie zajęte. Hotele w Wenecji i zakwaterowanie jest wówczas największym problemem dla odwiedzających wtedy wskazana byłaby rezerwacja hotelu. Jednakże najbardziej obleganym okresem są wakacje, miasto jest wtedy zatłoczone, ale ma też o wiele więcej do zaoferowania.

Najbardziej miłym i spokojnym okresem do odwiedzin jest czas od końca marca do maja ze swoimi ciepłymi wiosennymi dniami i o wiele mniejszą ilością tłumów na ulicach. Wrzesień jest również kolejnym dobrym terminem, jeśli chodzi o pogodę, w październiku jest spokojnie, ale chłodniej. W okolicach listopada i grudnia można spodziewać się powodzi a zima może być wyjątkowa mroźna. Chociaż widok Wenecji w pokrywach śniegu może stworzyć bajkową scenerię, więc może warto przemyśleć ten okres na odwiedziny.

Podróż do Wenecji jest prosta. Można wyszukać tanie bilety lotnicze. Kilka lotów ma swój przystanek końcowy na lotniskach otaczających Wenecję, ale większość odwiedzających ląduje na lotnisku w Marco Polo położonego 100 km od Wenecji.