To, co niewidoczne gołym okiem w Rzeszowie

Jeżeli wybierasz się na wycieczkę krajoznawczą w okolice Rzeszowa, koniecznie musisz poświęcić parę dni na zwiedzanie samego miasta i okolic. Oczywiście mówimy tu nie o weekendowym wypadzie, a przynajmniej o tygodniowym pobycie. Zanim dokładnie zaplanujemy trasę, warto znaleźć przytulny, tani i komfortowy hotel.

Na szczęście hoteli w Rzeszowie jak i w okolicach nie brakuje. Bez trudu znajdziemy coś na miarę naszego portfela, a dodatkowo niezwykle urokliwego. Osobiście polecamy Wam zdecydować się na hotel, który jednocześnie posiada zaplecze gastronomiczne. Znacznie ułatwi nam to zwiedzanie, gdyż po długim dniu wędrówki na pewno będziemy bardzo głodni. Jeżeli już znaleźliśmy odpowiednie miejsce noclegu – miły, przytulny i tani hotel, warto rozejrzeć się za ciekawymi miejscami do zwiedzania. O większości zabytkach możemy poczytać niemal na każdej stronie Internetowej czy też w przewodniku turystycznym.

Warto skupić się tutaj na miejscach, których nie zobaczymy w żadnym innym rejonie Polski. Jeden dzień niewątpliwie trzeba poświęcić na Podziemną Trasę Turystyczną. Chociaż trasa ta liczy raptem czterysta metrów, niewątpliwie jest atrakcją zarówno dla małych jak i dużych poszukiwaczy przygód. Jeżeli uda nam się trafić na odpowiednią porę, warto wybrać się na jedną z imprez organizowaną przez miasto. Filharmonia Rzeszowska rok w rok organizuje Festiwal Muzyczny w Łańcucie. Wydarzenie to zapadnie w naszej pamięci na długi czas. Pamiętajmy jednak, by nie balować do białego rana i porządnie się wyspać w naszym hotelu. Następnego dnia czekają nas kolejne atrakcje. Na uwagę zasługują również imprezy cykliczne jak Dni Rzeszowa – jarmark, kramy z pamiątkami etc., Święto ul. 3 Maja – czyli Święto na Pańskiej oraz Jarmark Rzecha.

Jak widzimy, Rzeszów jest miastem bardzo atrakcyjnym, w którym kryje się wiele możliwości. Nie wiadomo jednak, dlaczego turyści tak niechętnie zagłębiają się w jego historię. Większość przyjezdnych rzuca się od razu w wir wędrówek po górach, zapominając, że stolica województwa kryje w sobie również wiele urokliwych miejsc. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, wybierając się nawet na wycieczkę, warto zarezerwować sobie przynajmniej kilka dni w hotelu w Rzeszowie. Niewątpliwie ciężko jest zwiedzić wszystko przez jeden bądź dwa dni. Gwarantujemy, że z odpowiednio zaplanowaną trasą, poznamy wszystkie urokliwe zakątki tego miasta, dzięki czemu diametralnie zmienimy o nim zdanie. W końcu nie ma nic piękniejszego niż historyczne miejsce przeplatające się z wszechobecną kulturą.

Sprawdź hotele na http://www.hotelewam.pl/