Termolifting twarzy – to musisz wiedzieć!

Termolifting twarzy to zabiegi charakteryzujące się wysokim bezpieczeństwem i skutecznością. Polegają one na wykorzystaniu fal radiowych, które oddziałują na skórę właściwą i tkankę podskórną. Termolifting jest również nazywany zabiegiem modelującym sylwetkę. Medycyna estetyczna wprowadza innowacje, w których zakochuje się tysiące kobiet.

Co to jest termolifting twarzy i na czym polega?

Termolifting wykorzystuje fale radiowe, co wiąże się z tym, że zabieg jest całkiem przyjemny, a przede wszystkim zupełnie bezpieczny i bezbolesny. Zabieg ten ma na celu odwrócić skutki starzenia się skóry. Jak to działa? Fale radiowe powodują, że wytwarza się energia cieplna, a co za tym idzie, włókna kolagenowe obkurczają się i pogrubiają, co ma doskonały wpływ na elastyczność naszej skóry. Zabieg poprawia owal twarzy, podnosi opadające policzki, wygładza zmarszczki i poprawia elastyczność skóry.

Czy są do tego przeciwwskazania?

Jak do każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, również i do tego istnieją przeciwwskazania. Jest nimi ciąża oraz okres karmienia piersią, otwarte rany, choroby nowotworowe. Należy też zastosować dwutygodniowy okres ochronny po wcześniejszym zastosowaniu wypełniaczy takich jak botox, czy implanty.

Zalecenia przed i po zabiegu

Miesiąc przed jak i miesiąc po zabiegu nie należy się opalać (dotyczy to również solarium). Na okres trzech tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z przyjmowania leków i ziół światłouczulających. Miesiąc przed zabiegiem trzeba zrezygnować z peelingów skóry. Nie wolno też stosować sterydów. Dobę przed zabiegiem nie można spożywać alkoholu. Tak naprawdę od razu po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Zaczerwienie znika już po 30 minutach. Pamiętać należy o stosowaniu kremów z wysokim filtrem.

Efekty – czy są natychmiastowe?

Efekty są natychmiastowe. Od razu po zabiegu widać znaczną poprawę ujędrnienia skóry. Możemy spodziewać się redukcji drugiego podbródka oraz zniwelowania chomiczków. Aby efekty były trwałe należy wykonać serię około 4-6 zabiegów.

Consensusmed.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 2 =