Taksówkaż bagażowej, ciężka praca.

Według najnowszych badań dotyczących najbardziej stresujących i wymagających poświęcenia zawodów w Polsce, w czołówce listy znalazła się praca taksówkarza. Okazuje się, że jest to zawód niezwykle narażony na stres, ze względu na różnorodną klientelę i specyfikę pracy. Najbardziej newralgicznym miejscem pracy, gdzie kierowcy taxi są zestresowani do maksimum jest oczywiście nasza stolica, Warszawa, wraz z jej nieprzejezdnymi i wiecznie zakorkowanymi ulicami.

Taxi jest środkiem transportu dla ludzi różnorodnego pokroju. Od nocnych pijaków i alkoholików, rozwydrzonej i hałaśliwej młodzieży, kobiet, które mają nieodpartą potrzebę zwierzenia się z życiowych problemów, po obmacujące się pary, starsze panie ze zwierzętami i innych. Ponadto Warszawa to jest miejsce, gdzie ostatnio pojawiła się nowa forma usług taksówkarskich czyli taxi bagażowe. Jest to alternatywa dla drogich firm transportowych. O ile dowóz jednej osoby do danego miejsca przeznaczenia może być stresujący, to taxi bagażowe i jego kierowca narażeni są na podwójne nerwy.

Dzieje się tak dlatego, że taxi bagażowe przewozi bardzo cenne przedmioty należące do klienta, co często wiąże się z jego nadmierną troską i nadgorliwością, bądź nawet zrzędliwością. Bardzo często także Warszawa jest nieprzejezdna i kierowca taxi musi kombinować, jaka trasa będzie najszybsza i jednocześnie najbezpieczniejsza dla przewożonego bagażu. A więc wnioski są takie – jeśli chcesz uniknąć stresu w życiu, nie wybieraj zawodu kierowcy taksówki, a już na pewno nie taxi bagażowego i nigdy w Warszawie.