Specjalności krakowskich restauracji

Co ciekawego zjemy w krakowskich restauracjach? Na jakie smaki powinniśmy być przygotowani? Czy ten region jest znany z jakieś jednej, specjalnej potrawy, którą dosłownie trzeba spróbować, inaczej cały wyjazd jest nic nie warty? Przekonaj się z nami, jakie specjalności będą na Ciebie czekać w Krakowie!

Czy Kraków charakteryzuje się inną kuchnią, wyrafinowanymi smakami i bogactwem regionu? Pomyśl sobie przez chwilę, czy lubisz świeże dania, typową, polską, tradycyjną kuchnię i smaki, które znasz ze swojego domu? Tak? To mamy dla Ciebie świetną wiadomość! W Krakowie nie brakuje restauracji, które oferują takie właśnie dania. Typowo nasze, schabowe, żurek, ale w nieco innym, znacznie lepszym wydaniu!

„Początkowo jak oglądałam menu w różnych krakowskich restauracji byłam zaskoczona – żadnych innowacji, wszystko tradycyjne, polskie. Dania, które jadamy u babci, czy sami robimy w domu. Ale z jednej knajpy wychodziła para, która zachwycała się smakiem i aromatem. Pomyślałam sobie – coś w tym musi być, skoro tak chwalą te dania. Weszłam i zamówiłam z mężem wszystko, co polecał nam kelner. Dania były przygotowane nawet szybko, ale ten smak! Mogłabym czekać znacznie dłużej, żeby jeszcze raz to spróbować, to było coś niesamowitego! Niby tradycyjne, znane, ale w takim wydaniu, że zabrakło mi słów! To było coś niesamowitego!”

– komentuje Marlena, która niedawno odwiedziła Kraków na weekend.

Czym różni się kuchnia krakowska od tej naszej, domowej? Tajemnicą są same produkty – świeże, od najlepszych producentów! Ekologiczne z atestami i po badaniach. To one są całą tajemnicą, która jest odpowiedzialna za ten ponadczasowy smak. Dlatego dania, które znamy z domu, otrzymujemy na talerzach w zupełnie innych wydaniach. Tak dobrych, że będziemy je pamiętać przez długie miesiące – aż do kolejnej wizyty w tym niesamowitym mieście. Dlatego zapamiętajcie na długo naszą radę.

Wybieracie się do Krakowa?

Pytajcie się o tradycyjną kuchnię, pytajcie mieszkańców miasta, gdzie można zjeść domowe smaki, a już oni skierują Was do odpowiednich drzwi! I życzymy Wam smacznego, chociaż wiemy, że i bez tego, tak właśnie będzie!

Pod Baranem - Najlepsza restauracja w Krakowie