Rozwód kościelny i unieważnienie małżeństwa

Rozwód kościelny to w dzisiejszych czasach coraz częściej pojawiające się zjawisko, szczególnie wśród młodych małżeństw. Niestety, ale takie sytuacje są wynikiem samych małżonków, niczego i nikogo innego.

Ponieważ teraz ślub można dostać właściwie nawet w godzinę, to bardzo wielu młodych ludzi, pod wpływem chwili (lub środków odurzających, takich jak alkohol czy narkotyki) zawiera związki małżeńskie, o czym dowiaduje się tak naprawdę przeważnie dopiero następnego dnia, kiedy wytrzeźwieją…

Nie ma jeszcze wielkiej tragedii, jeżeli oboje małżonkowie są świadomi popełnionej głupoty i wtedy nie trzeba wnosić sprawy do sądu o rozwód kościelny tylko można ubiegać się o unieważnienie małżeństwa.

Natomiast w przeciwnym przypadku trzeba ubiegać się o rozwód kościelny – w wielu przypadkach sprawa rozwodowa toczy się nawet latami, więc najlepiej jest uniknąć takiej sytuacji.

Dlatego przed podjęciem decyzji o ślubie warto upewnić się, że osoba, którą chcemy poślubić jest właśnie tą jedyną. Warto chuchać na zimne, bo nikt nie chce mieć w swoim życiorysie wpisu typu „W 2010 roku otrzymał rozwód kościelny…”.