Rowery Kraków – czy jest gdzie jeździć?

Jazda na rowerze to czyste zdrowie. Ludzie jeżdżąc na rowerach nie tylko aktywnie odpoczywają, ale również odchudzają swoją sylwetkę oraz odstresowują się. Nie powinien dziwić więc fakt, że władze miasta Krakowa tworzą coraz to nowe trasy rowerowe w Krakowie dla wszystkich zwolenników jazdy na rowerze.

Takie trasy jeszcze kilka lat temu były praktycznie niewidoczne (z bardzo prostego powodu – ponieważ ich nie było…), ale już od pewnego czasu można zauważyć, że ludzie jeżdżą na wyznaczonych trasach rowerowych nie tylko wzdłuż Wisły, ale i również w centrum miasta (np. na ulicy Starowiślnej jest nowo oddana trasa rowerowa).

Krakowskie władze, budując trasy rowerowe dla rowerów i rowerzystów, zachęcają ludzi do wybierania tradycyjnych rowerów jako głównego środka lokomocji. Chcą tym samym z jednej strony odciążyć wiecznie zapełnione miejskie środki lokomocji (autobusy, tramwaje), oraz chcą ograniczyć wydzielanie do atmosfery szkodliwych spalin. Takie działania są bardzo dobrze postrzegane przez osoby odwiedzające Kraków. W mieście powstaje również wiele specjalnych miejsc, w których można wypożyczyć rowery Kraków.