Poznaj niezwykłe oblicze Gruzji

Większości z nas Gruzja do niedawna kojarzyła się raczej z biedą i konfliktami zbrojnymi, które wpłynęły na zachwianie stabilności tego kraju na międzynarodowej arenie. I rzeczywiście, w porównaniu do europejskich krajów, Gruzja jest nieco zacofana zarówno pod względem ekonomicznym, jak i politycznym. Przez wieki była nękana konfliktami politycznymi i zbrojnymi, walkami, zmiennymi systemami politycznymi. To z Gruzji przecież pochodzi jeden z największych zbrodniarzy świata – Józef Stalin.

Wówczas krajem rządziła korupcja, zakłamanie i szemrane interesy czarnego rynku. Jeszcze kilka lat temu, w 2008n roku, miała tam miejsce wojna w Osetii Południowej. Niemniej jednak kraj zaczyna się zmieniać, a wprowadzane reformy mają na celu polepszenie sytuacji Gruzji, wzbogacenie się i poprawienie sytuacji życiowej ludzi. Pod względem turystycznym Gruzja zawsze była bardzo interesująca. W końcu jest to kraj znajdujący się już w Azji, ale jeszcze bardzo blisko związany kulturowo i obyczajowo z Europą. Tu mieszają się różnorodne wpływy tworząc niezwykle ciekawy konglomerat, gdzie każdy znajdzie coś fascynującego dla siebie. Nawet położenie geograficzne sprawia, że kraj jest niejako podzielony, a przez to ciekawy. Otóż Gruzja znajduje się pomiędzy Morzem Czerwonym, a wysokimi wzniesieniami Kaukazu. Wpływa to na klimat, a także styl życia i turystykę. Podróżowanie po Gruzji nie jest łatwe, ale na pewno bardzo ciekawe.

Możemy zdecydować się na wycieczkę zorganizowaną przez biuro podróży, albo samodzielnie poznawać uroki tego kraju. Bez problemu w większych miastach znajdziemy noclegi Gruzja oraz apartamenty do wynajęcia, w których będziemy mogli się zatrzymać. Tym, co zachwyca turystów przybywających do Gruzji jest również tamtejszy styl życia, który opiera się na biesiadowaniu przy pysznym posiłkach kuchni gruzińskiej i winie, które słynie na cały świat. Nie warto siedzieć w hotelu, czy na plaży, kiedy Gruzja, ten fascynujący kraj, zaprasza nas do poznania swojego jeszcze dzikiego i nieodkrytego oblicza.