Podesty ruchome

Podesty ruchome są to specjalistyczne maszyny, wykorzystywane do prac wysokościowych, w których liczy się przede wszystkim szybkość wykonania zadania oraz bezpieczeństwo człowieka. Podesty ruchome to pojazdy, które nierzadko ratują ludzkie życie.

Wykorzystywane są one do prac na dużych wysokościach, często bardzo niebezpiecznych prac. Straż pożarna wykorzystuje podesty ruchome w przeprowadzaniu akcji ratowniczych, ENION wykorzystuje podesty ruchome do napraw wszelkich awarii słupów elektrycznych, powstałych w wyniku silnych wiatrów czy też intensywnych opadów deszczu.

A na pewno podesty ruchome będą wykorzystywane (a w zasadzie są już od dłuższego czasu) w czasie przygotowań do Euro 2012 – przecież ich specjalizacją są prace na wysokościach, a właśnie taka praca musi być wykonywana w czasie budowy nowych stadionów piłkarskich (między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku czy też Krakowie), które już za dwa lata staną się areną największej imprezy piłkarskiej na Starym Kontynencie.

Na sam koniec możemy wymienić firmy produkujące najlepszej jakości podesty ruchome – CTE, Bizzocchi, Caterpillar to w tej dziedzinie bezkonkurencyjni liderzy.