Plakaty czy banery roll-up?

Reklama swojego biznesu jest bardzo istotna. Niestety trzeba stawiać na coraz to nowocześniejsze rozwiązania, ponieważ standardowe reklamy już się konsumentom opatrzyły. Bardzo często w roli nośnika reklamy wykorzystuje się plakaty i banery roll-up. Ale co jeśli chcemy wybrać tylko jedną metodę reklamy?

Kiedy sprawdzi się plakat?

Tak naprawdę plakat to najbardziej uniwersalne narzędzie w reklamie, bo można go stosować do każdej kampanii marketingowej. Jeśli zaprojektuje się je w odpowiedni sposób to zwracają uwagę wielu osób, a to z kolei przekłada się na większą liczbę klientów.

Zaletą plakatu jest też to, że można na nim podać wszystkie szczegóły jak czym jest reklamowany produkt lub usług,a jakie są promocje czy nawet jaka jest cena. A osoby na niego patrzące mogą je spokojnie przeczytać, a nawet zrobić sobie zdjęcie, aby potem na spokojnie do tego wrócić. Plakaty są też dość tanią formą reklamy, ponieważ ich wydrukiem może zająć się każda drukarnia.

Problematyczne jednak może być zaprojektowanie plakatu tak, aby przekazywał informacje i zachęcał do dokonania zakupu oraz miejsce. Nie zawsze wieszanie plakatu na witrynie firmy się sprawdza, a miejscówki „na mieście” potrafią być bardzo drogie lub niedostępne.

Polecamy: Drukarnia Reban w Krakowie

Banery roll-up – do czego służą?

Banery roll-up nie da się ukryć, że także są świetnym źródłem informacji dla potencjalnych klientów, a ponadto mają większą powierzchnię niż plakat, a więc można inaczej zaplanować ich grafikę i zmieścić więcej informacji lub też dodać zdjęcie przyciągające do przeczytania co to za firma i co reklamuje w ten sposób.

Roll-upy jednak bardziej służą ekspozycji, dlatego nie w każdej firmie się sprawdzą. A poza tym ważna jest ich lokalizacja. Nie w każdym przypadku można je postawić przed sklepem czy siedzibą firmy. A plakaty można zawiesić nawet w oknie. Dlatego można powiedzieć, że jest to świetna forma reklamy stosowanej wewnątrz np. w hallu budynku, podczas wystaw czy targów. Czyli w miejscach, gdzie jest duża przestrzeń i nie ma szkodliwych warunków atmosferycznych, które mogły by roll-up przewrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 1 =