Pielęgnacja twarzy u kobiety dojrzałej

Kobiety przekraczające trzydziestkę zaczynają coraz baczniej obserwować swoją twarz w poszukiwaniu pierwszych zmarszczek, z niepokojem oczekując nadejścia tej chwili. Poważnie zastanawiają się nad profilaktyka, wyszukując na drogeryjnych półkach co droższe kremy przeciwzmarszczkowe. Zapominają, że bardziej od maseczek i kremów ważny jest tryb życia, jaki prowadza, gdyż to on bezpośrednio przekłada się na wygląd ich cery.

Jednym z najpoważniejszych błędów, który bardzo łatwo jest wyeliminować jest chodzenie spać nie wykonawszy wcześniej demakijażu. Skóra nie ma wtedy jak oddychać – nie ma możliwości, by odpocząć i zregenerować się po całym dniu a to, jak wszystkie doskonale wiemy, jest bezpośrednią przyczyną przedwczesnego starzenia. Dlatego tak ważna jest codzienna pielęgnacja twarzy.

Używkom mówimy nie

Kolejnym czynnikiem psującym wygląd naszej skóry są używki. Częste spożywanie alkoholu czy wypalanie paczki papierosów dziennie wpływa negatywnie nie tylko na wygląd zewnętrzny (obwisłą i ziemistą skórę na twarzy, cienie i opuchnięcia pod oczami) ale także na pogorszenie ogólnej kondycji naszego organizmu.

Równie ważnym czynnikiem jest przewlekłe zmęczenie – jeśli nie dajemy organizmowi szansy na zasłużony odpoczynek, ucierpi na tym również skóra twarzy. Niebawem pojawia się sińce i worki pod oczami, skóra stanie się blada i naznaczona zmarszczkami. Nabierze niezdrowego wyglądu, tracąc cały swój blaski i sprężystość.

Dlatego pamiętajmy, że nawet najdroższe kremy nie zdziałają cudów, gdy zapomnimy o podstawowych zabiegach higienicznych.