Optymalne, komfortowe warunki pokojowe.

Należy sobie uświadomić fakt, że aby zapewnić sobie idealne warunki pokojowe należy dbać nie tylko o odpowiednią temperaturę, ale również wilgotność, którą można uzyskać dzięki stosowaniu nawilżaczy parowych powietrza. Właściwe warunki pokojowe wpływają całkowicie na nasze samopoczucie, zdrowie i optymalna pracę. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że temperatura, nawilżenie powietrza, wentylacja pomieszczeń i inne czynniki mogą w bardzo znaczący sposób wpłynąć na naszą kondycję fizyczną i samopoczucie psychiczne. Uzyskanie optymalnej temperatury pomieszczenia nie jest bardzo trudnym zadaniem. W większości nowoczesnych mieszkań obecnie istnieje możliwość montażu termostatu, za pomocą którego możemy precyzyjnie regulować temperaturę.

Optymalna temperatura w pomieszczeniach mieszkalnych i tych, w których pracujemy wynosi od 20 do 24 stopni. Wyższa może ograniczyć nasze zdolności intelektualne, nieco nas uśpić. Podobnie z niższą temperaturą, mimo, że niektórzy twierdzą, ze niskie temperatury mobilizują organizm do działania.

Bardzo ważna jest również wilgotność powietrza. Niestety zimą, która obecnie panuje za oknem, trudno jest w naturalny sposób utrzymać odpowiednią wilgotność powietrza. Ogrzewanie centralne, suche zimowe powietrze i zamknięte okna nie sprzyjają zachowaniu dobrej wilgotności. Jeśli chcemy ją zwiększyć warto stosować nawilżacze parowe. Są one podłączane do zwykłego gniazdka, mają małe rozmiary i w optymalny sposób sterują wilgotnością powietrza. Nawilżacze parowe posiadają specjalne czujniki mierzące stopień wilgotności powietrza i w razie potrzeb nawadniają pomieszczenia wytwarzając drobinki pary. Dobrze nawilżone powietrze pozwala na optymalne funkcjonowanie układu oddechowego, który przecież utlenia mózg i pobudza go do pracy.

Nawilżenie powietrza jest bardzo ważne, nawet jeśli nie posiadamy profesjonalnych nawilżaczy powietrza warto zimą na noc położyć na kaloryfer mokry ręcznik bądź zawiesić tam pojemnik z wodą. Zatem zarówno temperatura jak i wilgotność powietrza w pomieszczeniach, w  których mieszkamy, mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie fizyczne.