Okna Kraków – solidny montaż

Montaż okien to chyba jeden z najbardziej kluczowych momentów budowy nowego domu. To przecież właśnie od okien zależy czy na przykład w zimie będziemy mieli ciepło w domu, czy całe ciepło z kaloryferów będzie natychmiastowo „uciekać” przez nieszczelne okna Kraków… Zatem jak w zasadzie powinno się uszczelniać okna?

Na pewno nie należy oszczędzać na materiałach izolacyjnych, takich jak pianka izolacyjna, gdyż to właśnie w dużej mierze i rodzaju pianki i jej odpowiedniego położenia zależy szczelność i właściwe ułożenie okien.

Innym ważnym elementem jest odpowiednie zabezpieczenie położonej już wcześniej pianki uszczelniającej, gdyż bardzo często zdarza się, że niezabezpieczona pianka izolacyjna (czyt. goła) zostaje po prostu z czasem całkowicie wywiana przez wiatr lub też po prostu wydziubana przez ptaki… To jest chyba jedno z najczęściej spotykanych uchybień w montażu okien – właśnie niezabezpieczona przed wpływem warunków atmosferycznych i innych rzeczy pianka uszczelniająca.

Pamiętajmy – gdy już zakupimy odpowiednie okna Kraków postarajmy się też o profesjonalny ich montaż, ponieważ źle uszczelnienie może prowadzić do awarii konstrukcji okna, a jeżeli ta powstała z naszej winy to możemy zapomnieć o czymś takim jak gwarancja, otrzymana przy zakupie okien…