Odżywienie i ochrona delikatnej skóry

Są osoby, które o skórę nie muszą martwić się wcale – nie mają z nią żadnych problemów niezależnie od okoliczności. Niestety wiele osób nie ma tyle szczęścia i całe życie musi dbać i pielęgnować skorą do podrażnień, wysuszoną skórę. Nie jest to zadanie łatwe, ale przy zastosowaniu nowoczesnych i dobrze dobranych kosmetyków – wykonalne.

Najbardziej narażona na niszczenie jest skóra twarzy i to właśnie jej pielęgnacji powinniśmy poświęcić najwięcej czasu i środków. To właśnie na twarz oddziałują szkodliwe promienie UV, to właśnie twarz jest nieosłonięta podczas mroźnych dni. Dlatego właśnie niezbędne jest stosowanie kremów regenerujących, nawilżających i ochronny, a – im skóra starsza – przeciwzmarszczkowych. Ochrona powinna być oczywiście dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb, a kremy powinny być dobierane według składu, a nie ceny. Warto ponadto dbać o skórę dłoni, która również jest narażona na wiele zanieczyszczeń. Jeśli chodzi o całą resztę, podstawowym kosmetykiem jest oczywiście balsam do ciała, który powinien być stosowany regularnie.

Wiek ma znaczenie

Podczas dobierania kosmetyków do ochrony skóry koniecznie trzeba zwracać uwagę, do jakiego przedziału wiekowego są one dostosowane. Nie ma co ukrywać, że im starsza skóra, tym inne zapotrzebowanie – z wiekiem znacznie większe znaczenie odgrywają regeneracja, odbudowa i nawilżanie. Koniecznie więc trzeba określić swoje potrzeby i dostosować zakup do nich, dopiero wtedy kuracja będzie przynosiła zauważalne rezultaty. Nawet tak podstawowe produkty jak balsamy do ciała czy kremy do rąk mogą być lepsze i gorsze, dlatego warto czytać skład lub stosować niektóre produkty „na próbę”. Kiedy kilka razy ich użyjemy, będziemy wiedzieć, czy są to kosmetyki idealne dla nas, czy jednak potrzebujemy czegoś innego. Szczęśliwie wybór jest obecnie niemalże nieograniczony.

Nie czekaj!

Wiele kobiet rozpoczyna pielęgnację skóry dopiero w momencie, gdy pojawiają się pierwsze problemy i niedoskonałości, ale jest to błąd. Zdecydowanie lepiej stosować delikatne, lekkie kosmetyki nawilżające i peelingi od najmłodszych lat, ponieważ pozwoli to na zachowanie młodej i jędrnej skóry przez wiele kolejnych lat. Obecnie można znaleźć kosmetyki przeznaczone również dla nastolatek, dlatego warto z tej możliwości korzystać – oczywiście w granicach rozsądku, ponieważ młode osoby nie powinny niepotrzebnie obciążać skóry. Jednak lekkie kremy do twarzy czy rąk, a także delikatne balsamy do ciała są najzwyczajniej w świecie wskazane do codziennego stosowania. Korzyści będą widoczne dopiero w przyszłości, ale warto mieć to na uwadze.