Odprężająca sesja w gabinecie masażu tajskiego

Stworzenie przyjaznego otoczenia w gabinecie masażu jest jednym z podstawowych czynników wpływających na osiągnięcie sukcesu w tej działalności. Oczywiście pierwszym koniecznym i bezwzględnym wymaganiem jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia kierunkowego bądź kursów szkoleniowych, które uprawniają nas do wykonywania określonych technik masażu.

Pamiętajmy, że dobry masażysta to zazwyczaj absolwent fizjoterapii, który dodatkowo ukończył wiele kursów dotyczących poznania ciekawych technik masażu leczniczego oraz relaksacyjnego. Na studiach poznawał on głównie techniki masażu rehabilitacyjnego, którego celem jest ulżenie w dolegliwościach bólowych czy pomoc w powróceniu do dawnej sprawności po jakieś kontuzji czy wypadku. Natomiast różnorodne ciekawe i często egzotyczne techniki masażu poznawane są poprzez uczestnictwo w różnych kursach i szkoleniach, gdzie specjaliści w danej dziedzinie uczą odpowiednich metod odprężenia klientów i pacjentów.

Jeśli już posiadamy odpowiednie uprawnienia, wówczas posiadamy mocną podstawę do otwarcia własnego gabinetu masażu. Na początku wspomniane zostało otoczenie. Oczywiście wygląd gabinetu, jego wystrój i panująca atmosfera mają ogromny wpływ na to, czy z naszych usług skorzysta wielu klientów i czy kiedyś jeszcze do nas wrócą.

Gabinet masażu powinien być podzielony zasadniczo na dwie strefy: biurową z recepcją i poczekalnią oraz gabinet masażu. Obie strefy powinny być jasne, z delikatną muzyką w tle, przytłumionym światłem, roślinami. Wprowadzenie klientów w stan relaksu i odprężenia powinno odbywać się już od przekroczenia progu gabinetu. Poczekalnia powinna być miejscem uspokajającym, a nie szpitalną salą. Natomiast pokój, gdzie wykonywane są masaże również powinien być odpowiednio przygotowany.

Muzyka, kadzidła, świece będą przydatne podczas masażu relaksacyjnego i odprężającego. Natomiast w masażu leczniczym przyda się świeże powietrze, ale również muzyka dostosowana do rodzaju ćwiczeń. Wszystkie te elementy razem, kompetencje, wystrój, atmosfera, mają wpływa na to, czy nasz gabinet masażu odniesie prawdziwy sukces, czy nie.

masaż kraków

2 Replies to “Odprężająca sesja w gabinecie masażu tajskiego”

Comments are closed.