Materace przeciwodleżynowe i poduszki ortopedyczne

Długie utrzymywanie jednej pozycji siedzącej podczas pracy bądź leżącej podczas choroby, sprzyja zwyrodnieniom kręgosłupa i odleżynom. Firmy medyczne dysponują szerokim asortymentem produktów, które ułatwiają uniknięcie lub maksymalne zmniejszenie zagrożenia tychy uszkodzeń. Do tego typu sprzętów należą poduszki ortopedyczne bądź materac przeciwodleżynowy. Poduszki ortopedyczne są przeznaczona dla osób, które spędzają dużą ilość godzin w jednej pozycji (zazwyczaj siedzącej) i stanowią działanie profilaktyczne oraz rehabilitacyjne.

Poduszki skutecznie minimalizują ból, przynoszą ulgę i ukojenie. Takie poduszki ortopedyczne są również przeznaczone dla osób, które na co dzień unikają ruchu fizycznego bądź posiadają złe nawyki siedzenia lub spania w niewłaściwej pozycji. Wykonane ze specjalnych materiałów, poduszki te są trwałe i ekologiczne. Materace przeciwodleżynowe to już bardziej zaawansowany sprzęt medyczny przeznaczony dla osób naznaczonych zagrożeniem stanu chorobowego. Materace znajdują zastosowanie u osób przewlekle chorych, starszych, które większość czasu spędzają leżąc na łóżku.

Wielowarstwowa budowa materacy przeciwodleżynowych składa się z licznych komór, które automatycznie i naprzemiennie napełniają się powietrzem sprawiając, że odcinki ciała nie przylegają do materaca w jednej pozycji, a zmieniają swoje położenie i siłę nacisku na podłoże. Materace przeciwodleżynowe mają nie tylko działanie profilaktyczne i przeciwbólowe, ale także zapewniają właściwą wentylację, są przeciwalergiczne, poprawiają krążenie i jakość snu. Dla osób chorych istnieje szeroki wybór sprzętu medycznego, który może przynieść im ulgę w cierpieniu. Materace przeciwodleżynowe i poduszki ortopedyczne to tylko niektóre z opcji.