Masaż tajski – właściwości pod lupą

Czym jest masaż, nie trzeba chyba nikomu przypominać. Warto jednak podkreślić, że są różne masaże i z pewnością nie wszyscy zdają sobie sprawę z różnic. Weźmy sobie za przykład masaż tajski — co można powiedzieć o tym masażu? Zapewne masaż ten jest dla wielu osób tajemnicą.

Masaż tajski

Opracowanie masażu tajskiego to efekt medycyny ajurwedy i jogi. Można też powiedzieć o oryginalnym zestawieniu technik akupresury, refleksologii, rozciągania i medytacji, co więcej, masaż wykorzystuje wiedzę na temat kanałów energetycznych.

Jeśli chodzi o szczegóły, podczas masażu tajskiego nie wykorzystuje się oliwy czy też żadnych innych natłuszczających olejków. Masaż tajski to masaż głęboki, masowana osoba powinna mieć na sobie cienkie i zarazem luźne ubranie.

Masaż powinien odbywać się na specjalnej macie znajdującej się na podłodze. Pozwala to na swobodne poruszanie się masażysty. Co do masażu, celem jest powolne i rytmiczne uciskanie kolejnych partii mięśni. Chodzi o doprowadzenie do rozluźnienia.

Co dalej? Kiedy mięśnie są już rozluźnione, czas zająć się rozciąganiem. To dobry moment, żeby zaznaczyć, iż masaż tajski nie sprowadza się tylko do wykorzystania dłoni. Jest jeszcze masaż łokciami, kolanami i stopami.

Efekt masażu tajlandzkiego to temat, o którym można wiele powiedzieć. Jest to związane z wykorzystaniem wielu różnych technik. Mówiąc wprost — odpowiednio wykonany masaż powinien zapewnić poprawę kondycji fizycznej, duchowej i intelektualnej. Można też dodać, że masaż tajski powinien zadziałać relaksująco i odprężająco.

Interesują Cię opinie osób stosujących masaż tajlandzki? Osoby te stwierdzają wzrost sił witalnych przy równoczesnym przywróceniu równowagi duchowej.

Myślisz, że to wszystko? Masaż tajski może wpłynąć na ciało (rozciągnięcie), mięśnie (wzmocnienie) i stawy (uelastycznienie). Ponadto masaż tajski ma właściwości odchudzające! Zastanawiasz się nad tym, jak to możliwe? Sprawa jest prosta — masaż redukuje cellulit oraz ujędrnia i wyszczupla ciała.

Jednym zdaniem — masaż tajski to odpowiedź na mnóstwo problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =