Kursy dla położnych warte uwagi

Położna to jeden z najtrudniejszych i najbardziej potrzebnych zawodów na świecie. To osoba, która towarzyszy pojawianiu się na świecie nowego życia. Jej zadaniem jest wsparcie rodzącej, pomóc w jej szybkim powrocie do formy oraz pomoc w opiece nad noworodkiem. W związku z tym, położna musi mieć ogromną wiedzę, którą cały czas trzeba poszerzać. Nigdy nie można spocząć na laurach. Najlepiej jest zbierać nowe informacje na dodatkowych szkoleniach. Oto kursy dla położnych, które wymagają szczególnej ich uwagi.

Trening dna miednicy, czyli kurs BeBo®

Niektóre kobiety cierpią po porodzie na problemy związane z nietrzymaniem moczu. Są to wyjątkowo krępujące tematy, więc młode matki nie zawsze chcą się przyznać do tego, że potrzebują pomocy. Leczenie nietrzymania moczu nie odbywa się wyłącznie na stopie farmakologicznej. Bardzo ważny jest też trening dna miednicy, którego położna może nauczyć się w czasie kursu BeBo®. Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy, czyli popularne mięśnie Kegla mają za zadanie zapobieganie pojawienia się konsekwencji zbyt słabego umięśnienia. Warto jednak pamiętać, że są one także skuteczne w terapii tych schorzeń. Do najbardziej uciążliwych z nich należą bóle pleców, opadanie narządów jamy brzusznej oraz wspomniane już nietrzymanie moczu. Ćwiczenia te mogą też być elementem rehabilitacji ginekologicznej oraz urologicznej.

Kurs chustonoszenia

Coraz więcej młodych matek interesuje się tematem chustonoszenia dzieci. Dobra położna powinna mieć wiedzę również z zakresu tego tematu. Z całą pewnością, na zajęciach dotyczących tego tematu pojawi się wiele chętnych. Noszenie dziecka w chuście jest dużo bezpieczniejsze dla jego zdrowia niż używanie nosideł. Dziecko znajduje się bardzo blisko matki, co pozwala na utrzymanie jego właściwej ciepłoty oraz budowanie bliskości. Co ważne, noszenie niemowlaka w chuście może zmniejszyć ryzyko jego kolek. Prawidłowe wiązanie chusty oraz jej wybór nie jest jednak łatwą sztuką. Trzeba mieć sporo wiedzy, by zrobić to prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × four =