Kroplówki witaminowe – wszystko co musisz wiedzieć

Po kroplówki witaminowe sięgają już nie tylko największe gwiazdy i celebryci. Ich ceny w ostatnich latach spadły na tyle, że przeciętny obywatel może sobie na nie pozwolić. Jednak wciąż pozostaje pytanie, czy warto? Oto kilka podstawowych informacji, które musisz wiedzieć o kroplówkach witaminowych!

Na czym to polega?

Zabieg polega na wprowadzeniu do krwiobiegu witamin, których nasz organizm potrzebuje. Można zamówić gotową mieszankę lub dostosować skład do potrzeb indywidualnie. Wlewu dokonuje się dożylnie. Jest to najszybsza i jedna z najskuteczniejszych metod podaży mikroelementów organizmu. Koktajle zawierają przede wszystkim witaminy, ale czasem i inne związki mineralne.

Dla kogo?

Kroplówki witaminowe sprawdzą się do uzupełnienia niedoborów witamin u każdego człowieka. Podanie dożylne zapewni wysoką przyswajalność, dzięki czemu można mieć pewność, że organizm zostanie wzmocniony. Koktajle sprawdzą się szczególnie u sportowców, gdyż u nich zapotrzebowanie na mikroelementy jest większe. Podczas wysiłku fizycznego są one usuwane z organizmu wraz z potem w zwiększonej ilości. Ich podanie zwiększy możliwości regeneracyjne organizmu.

Zalety stosowania

Kroplówki mają na celu poprawę codziennego samopoczucia, dzięki uzupełnieniu niedoborów witamin. W zależności od składu mieszanki mogą mieć różne działanie. Witamina C pomoże wzmocnić odporność, wapń i magnez mogą skutecznie łagodzić zmęczenie i nadmierne napięcie mięśniowe. Kroplówki mogą nawet łagodzić stany zapalne u osób chorych na nowotwory. A badania nad ich zdumiewającymi efektami są dalej prowadzone.

Należy pamiętać, że z niczym nie można przesadzać. Kroplówki witaminowe powinny być uzupełnieniem mikroelementów w diecie. Ich stosowanie najlepiej skonsultować z lekarzem w celu zbadania niedoborów. Przedawkowanie może powodować podrażnienia ścian naczyniowych, wysypki skórne, zaburzenia w zakresie przewodu pokarmowego, drżenia, a także niepokój. Właśnie dlatego ważna jest rozwaga.

DrWojcik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + eleven =