Krem do twarzy – czym się kierować przy zakupie?

Jak dobrać właściwy krem do kondycji naszej skóry? Czy powinno się go zmieniać w zależności od pory roku? Badania wskazują jednoznacznie, że Polki mają problemy z dobraniem właściwej ochrony dla skóry twarzy, dlatego zapytaliśmy o porady specjalistów, które znajdziecie w poniższym artykule! Zapraszamy do lektury, aby postawić na dobre i sprawdzone rozwiązania.

Badania sprzedażowe w drogeriach kosmetycznych wskazują, że najczęściej zakupywanym kosmetykiem w sklepach są.. kremy do twarzy! Szacuje się, że gdyby wierzyć statystykom, oznaczałoby, że każda kobieta co najmniej dwa razy w miesiącu zużywa cały pojemniczek z kremem, który przecież nie jest taki mały. Czy rzeczywiście nakładamy go aż tak dużo, czy po prostu ciężko jest nam dobrać właściwy kosmetyk?

„Widzimy po ruchu na stronie, że użytkownik pod jednym numerem IP wybiera kilka kremów do twarzy, które nawet nie są ze sobą powiązane – krem nawilżający z regenerującym, do cery naczynkowej, a także suchej. Widać, że Polki mają problem z właściwym doborem kosmetyku, który tak naprawdę jest używany codziennie! Czy wynika to z niewiedzy czy może z nadmiaru informacyjnego i zbyt dużego wyboru? Ciężko stwierdzić” – mówi dla nas administrator internetowej drogerii kosmetycznej.

Wybieraj mądrze

Lekarze dermatologii, jak i kosmetolodzy przyznają jednak racje – Polki mają duże problemy z doborem właściwych kosmetyków. Źle interpretują potrzeby swojej skóry, skąd biorą się później niewłaściwe kremy do twarzy w ich łazienkach. Warto też zwrócić uwagę, że kremy należy dobierać do pory roku, a także tego, co aktualnie dzieje się na twarzy!

„Przykładowo, zimą trzeba postawić na głęboko nawilżające i regenerujące kremy, które są dostosowane do tego, co się dzieje z twarzą. Nie można zapominać, że możemy zmagać się z kilkoma problemami na raz – przetłuszczającą się strefą T, oraz suchością na policzkach. Co zrobić w takiej sytuacji? Wyleczyć jeden problem i zająć się drugim, a następnie utrzymać ten zdrowy efekt. Oczywiście, nie będzie to proste, ale każda kobieta pragnie mieć piękną cerę i powinna przygotować się na długą walkę o taki efekt.” – komentuje lekarz dermatologii.

Jakby nie patrzeć, nie można wybierać tylko jeden krem do twarzy i z nim przeżyć całe swoje życie. Trzeba zmieniać kosmetyki, ponieważ skóra też się przyzwyczaja do składu i przestaje na niego reagować, a w rezultacie, powracają problemy skórne, a nawet mogą się pogłębiać! Dlatego wręcz wskazane jest, aby zmieniać od pory roku czy zmieniającego się stanu cery krem do twarzy!

Różne produkty do pielęgnacji skóry twarzy znajdziemy na Sklep.Farmona.pl