Kominek w domu – czym palić?

Kominek jest marzeniem wielu osób, bo bez wątpienia nie tylko świetnie ogrzewa mieszkanie, ale także nadaje niepowtarzalny klimat. Jednak sam montaż kominka nie jest całkowitym wyzwaniem, bo musimy także nauczyć się z niego prawidłowo korzystać. Najlepiej więc zasięgnąć informację czym palić, aby sobie nie zaszkodzić.

Czym palić w kominku?

Jeśli chodzi o drewno kominkowe, to powinno pochodzić z liściastych gatunków drzew. Jest to bardzo ważne, bo drewno do kominka powinno być nie tylko idealnie skrojone, ale także wyjątkowo suche. Im mniej powietrza będzie zawierał, tym lepiej będzie się palić. Należy jednak pamiętać, wybierając drewno kominkowe, aby wybierać gatunki, które będą spalały się wolniej, bo jest to dla nas duża oszczędność.

Czym jeszcze możemy palić w kominku?

Możemy także zdecydować się na brykiet, tylko wybierając go, musimy zwrócić uwagę, aby był dobrej jakości, czyli wykonany z samego drzewa. W kominku bowiem możemy palić tylko środkami opałowymi drzewnymi. Będzie to rozwiązanie najkorzystniejsze i nie uszkodzimy delikatnej struktury kominka. Jeśli chodzi o brykiet, to najlepiej sprawdza się ten, który jest drobno pokrojony np. w kształcie walca. Możemy go wtedy, bardzo łatwo dorzucić do kominka nie parząc sobie dłoni.

Odpowiednie miejsce do przechowywania opału

Należy także wyeksponować jak najbardziej suche miejsce do przechowywania opału. Jest to niezwykle istotne i rzeczywiście warto o to zadbać. Dzięki temu możemy liczyć na o wiele szybsze i łatwiejsze palenie. Warto już w trakcie robienia kominka wybrać miejsce, do przechowywania opału, które umożliwi nam wygodny jego pobór w trakcie palenia. Nie będziemy wtedy się denerwować na bałagan, bo wszystko będzie na swoim miejscu. Montując więc kominek, już w momencie decyzji o nim należy wziąć pod uwagę takie kwestie jak wybór środka opałowego, a także sposobu jego przechowywania. Unikniemy wtedy nerwów i stresu, który mógłby wyniknąć z nieprawidłowo przechowywanego drewna, które np. mogłoby namoknąć i o wiele gorzej się palić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =