Sweet-Message.pl - Praliny

Kilka słów o czekoladzie

Historia czekolady jest bardzo ciekawa i zaskakująca. Słodki przysmak, który znamy dzisiaj, wyglądał i smakował zupełnie inaczej, niż kilka wieków temu.

Pierwszym Europejczykiem, który spróbował czekolady był Krzysztof Kolumb. Jednakże napój ten, wyjątkowo gorzki i pikantny, nie przypadł mu do gustu. Ziarna kakaowca, z którego wyrabiana jest czekolada, pojawiły się w Hiszpanii około 1528 roku za sprawą Hernána Cortésa. Napój ten doprawiany był wanilią i cukrem, dzięki czemu zyskał wielu zwolenników.

PRZYSMAKI APTEKARZA

Czekolada przebyła długą drogę, by z niezbyt smacznego napoju, stać się pysznym i słodkim przysmakiem. Ogromną rolę w tym procesie odegrał belgijski aptekarz Jean Neuhaus, który pragnąc ulepszyć smak gorzkich leków, pokrywał je słodką powłoczką czekolady.

Jednak dopiero w 1912 wnuk owego aptekarza, postanowił pokryć czekoladą pyszne kremy i tak powstała belgijska pralinka. Żona Jean’a Neuhaus’a Jr., bo o nim tu mowa, zaprojektowała eleganckie opakowanie. Dzięki czemu pralinki stały się nie tylko pysznym smakołykiem, ale również idealnym prezentem, na każdą okazję. Legendarna firma Neuhaus, do dziś produkuje pralinki, które uwielbiane są na całym świecie.

STOLICA CZEKOLADY

Belgia jest niewątpliwym pionierem w produkcji czekolady. Gdy spacerujemy uliczkami w Brukseli, nie dziwią nas luksusowe sklepy, znanych producentów czekolady. Belgijska czekolada znana jest na całym świecie. Przysmak wysokiej jakości, może zawierać 100% czystego masła kakaowego.

Oryginalna belgijska czekolada ma wyjątkowo gładką strukturę, delikatnie rozpływa się w ustach, a jej smak jest wyważony między słodkością i goryczą.

Belgia niezaprzeczalnie jest stolicą czekolady. Turyści, którzy ją odwiedzają, nie mogą przejść obojętnie obok ekskluzywnych sklepów, które na pierwszy rzut oka, wyglądają jak sklepy jubilerskie. Eleganckie i luksusowo pakowane pralinki zrobią na każdym niesamowite wrażenie.

Ręcznie zdobione, tworzone z pasją, według tradycyjnej receptury. Belgowie uczynili z tworzenia czekolady, prawdziwą sztukę, a prawdziwa belgijska czekolada jest arcydziełem.

PRODUKTY SWEET-MESSAGE.PL

Firma Sweet-message.pl wyróżnia się na rynku pralin właśnie poprzez jakość oferowanych wyrobów oraz ich ekskluzywny wygląd nadający się idealnie na nietuzinkowy prezent. W ofercie występuje bogata różnorodność smaków i kształtów pralinek, z których każdy może ułożyć swoją wyjątkową słodką wiadomość lub skorzystać z gotowych zestawów:

Zestawy na Sweet-Message.pl - Dziękuje
Zestawy Sweet-Message.pl Dziękuje
Zestawy na Sweet-Message.pl - Kocham
Zestawy Sweet-Message.pl Kocham
Zestawy na Sweet-Message.pl - Przepraszam
Zestawy Sweet-Message.pl Przepraszam