Kiedy klęska żywiołowa niszczy nasz dom..

Kontenery mieszkalne są dobrym rozwiązaniem jako tymczasowe lokum dla osób, które zostały dotknięte klęską żywiołową. Na całym świecie każdego roku dochodzi do katastrof naturalnych, które spowodowane są brutalnym działaniem żywiołów. Ludzie rzadko są w stanie przewidzieć, co przygotowała dla nich matka natura i nie potrafią się odpowiednio zabezpieczyć.

Również w Polsce, niemal co roku na wiosnę borykamy się z problemami miejscowych powodzi. W ich wyniku ludzie tracą dobytek całego życia, z dachem nad głową na czele. W tak trudnych sytuacjach życiowych konieczna jest pomoc władz miejskich, czy gminnych. Często bowiem nie mamy rodziny, która mogłaby nam na dłuższy czas zapewnić jakieś lokum. Niestety władze gminne nie zawsze mają też wystarczającą ilość lokali zastępczych, które mogłyby pomieścić wszystkich poszkodowanych w wyniku klęski żywiołowej. W takich sytuacjach konieczne jest inne rozwiązanie, które zapewni wszystkim dach nad głową.

Dobrym pomysłem jest właśnie zastosowanie kontenerów mieszkalnych. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które można wdrożyć w życie w ciągu kilkunastu godzin. Wbrew powszechnie zakorzenionej w naszej mentalności opinii, kontenery mieszkalne są bardzo wygodnym i bezpiecznym lokum. Nie są to znane z przeszłości baraki, ale budynki wykonane z naprawdę dobrej jakości materiałów, które zapewnią nam komfort bytowania nawet przez cały rok. Obecnie kontenery mieszkalne wykonuje się z wysokiej jakości materiałów, które odporne są na zniszczenia.

Same moduły wykonane są z blachy, a w środku ocieplone i obite specjalnymi płytami gipsowymi, bądź sklejkowymi. W każdym module znajduje się węzeł sanitarny oraz aneks kuchenny. Moduły kontenerów mieszkalnych można ze sobą łączyć tworząc większe, bardziej rozbudowane domy. Stworzenie takiego lokum tymczasowego jest stosunkowo tanie i zajmuje kilkanaście godzin. Oznacza to, że dzięki zastosowaniu kontenerów mieszkalnych, możliwe jest zapewnienie natychmiastowej pomocy dla osób, które straciły dom w wyniku klęski żywiołowej.