Jakie składniki powinna być bogata dieta dziecka wiosną?

Wiosna to uprawniona pora roku – wreszcie robi się ciepło i zielono, a dzieci mogą odpowiednio dużo czasu spędzać na dworze. To właśnie wiosną warto zadbać o ich dobrą dietę, bo po długiej zimie często mogą mieć niedobory witamin oraz mikroelementów.

Dieta dziecka

Dieta dziecka powinna być zróżnicowana i bogata w różne składniki odżywcze – absolutnie nie może być monotematyczna, nie może w niej brakować zarówno tłuszczy, białka jak i węglowodanów. Dziecko powinno od czasu do czasu zjadać dobrej jakości mięso, a wiosną szczególnie dużo warzyw i owoców, przy czym niekoniecznie tak zwanych nowalijek ze szklarni. Rodzice muszą przykładać sporo uwagę do diety swoich dzieci, szczególnie jeżeli dużą część czasu maluchy spędzają poza domem. Jeżeli to możliwe – do szkoły naprawdę warto przygotowywać dla dzieci pełnowartościowe drugie śniadanie, a nie po prostu kromkę chleba z plastrem żółtego sera w środku. Jeżeli natomiast dziecko jest w wieku przedszkolnym lub żłobkowym – warto zapoznać się z menu placówki i spojrzeć na nie krytycznym okiem. Niestety często jest ono tak ubogie, pełne cukru i produktów z konserwantami, że rodzice powinni jak najszybciej wejść do akcji i zareagować.

Dobra dieta dla dziecka szkolnego

W Polsce na szczęście coraz częściej można spotkać placówki, które naprawdę oferują swoim wychowankom w świetnej jakości potrawy, dania obiadowe oraz śniadaniowe. Jest to zasługa między innymi tego, że coraz częściej korzysta się z cateringu. Catering dla szkół oraz catering dla przedszkoli to usługa gwarantująca, że dla maluchów zostaną przygotowane potrawy zgodnie z zaleceniami dietetyka, który zawsze skrupulatnie wylicza wartości odżywcze poszczególnych potraw. Firma cateringowa sama nie wymyśla przecież swoich dań – opracowanie pełnowartościowego menu zawsze leży po stronie profesjonalisty dietetyka. Właśnie to gwarantuje, że kilka posiłków zjadanych przez dziecko w przedszkolu czy szkole, dostarcza mu zdrowych tłuszczy, złożonych węglowodanów, witamin oraz mikro i makroelementów.

Almaverde.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twenty − four =