Jak znaleźć dobrą ekipę budowlaną?

O polskich ekipach świadczących usługi budowlane powstają dowcipy, anegdoty, a nawet przerażające historie. Niestety większość tych historii jest oparta na faktach i zdarzają się ekipy z piekła rodem, które odstawiają fuszerkę i puszczają swoich klientów z torbami.

Jeśli zatem zaczynamy budowę domu w Krakowie, albo mamy w planach przebudowę mieszkania, nie dajmy się oszukać. Kraków jest dużym miastem, a co za tym idzie, możemy się tu częściej spotkać z ekipami fikcyjnymi, albo takimi, które chcą nas oszukać. Jak uniknąć takich problemów?

Na początku postarajmy się znaleźć kogoś, kto zajmuje się usługami budowlanymi wśród naszych znajomych. Wzięcie ekipy z polecenia, która komuś już budowała dom, czy remontowała mieszkanie jest znacznie bezpieczniejsze. Później możemy szukać w gazecie. Ogłoszenia w gazecie trzeba opłacić, więc oszuści raczej nie będą chcieli się narażać na takie koszty. Internet jest tak naprawdę ostatecznością. Jeśli już korzystamy z firm reklamujących się w Internecie, warto sprawdzić takie ekipy, które świadczą kompleksowe usługi budowlane, mają swoje strony internetowe i dużo komentarzy od klientów.

Jak już uda nam się wybrać najlepszą naszym zdaniem ekipę, podpiszmy koniecznie umowę. Nie musi to być jakiś skomplikowany, wielostronicowy dokument. Czasem wystarczy jednostronna umowa, jeśli dotyczy ona drobnych usług budowlanych. W umowie ustalmy orientacyjną cenę zlecenia oraz czas jego realizacji. To bardzo proste, ale ważne ustalenia. W czasie trwania prac budowlanych nie wstydźmy się odwiedzać placu budowy i sprawdzania postępów. Nawet jeśli się na tym nie znamy, ekipa budowlana o tym nie wie, za to będzie miała świadomość, że ktoś ich kontroluje i nie może sobie pozwolić na samowolkę.

W Krakowie jest naprawdę duży wybór firm zajmujących się usługami budowlanymi, więc bez problemu znajdziemy taką, która spełni nasze oczekiwania. Większe trudności może nam sprawić załatwienie pozwoleń i papierów, niż samej ekipy, która zajmie się budową naszego domu.