krem do rąk

Jak zabezpieczyć się przed popękaną skórą rąk w zimie? Czyli o kremach do rąk

Dłonie ludzkie narażone są na wiele niekorzystnych czynników, w tym również na zimno. Ponieważ zima w Polsce trwa bardzo długo, trzeba liczyć się z tym, że nawet najlepiej zabezpieczone rękawiczkami dłonie będą potrzebowały dodatkowej opieki w formie rozmaitych zabiegów. Podstawą jednak dbania o dłonie w zimie jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji codziennej w formie kremu.

Zimą w zasadzie powinniśmy zadbać o to, aby do całego ciała stosować odpowiednie preparaty pielęgnacyjne. Inne będą w przypadku twarzy, która jest odsłonięta na działanie mrozu, a inne w przypadku skóry ukrytej pod ubraniem. Dłonie wymagają specjalnego traktowania, jako że często są naszym narzędziem pracy – sprawdźmy, jak wybierać krem do rąk, aby faktycznie pielęgnacja była skuteczna.

Dobierz do potrzeb

Przede wszystkim kremy pielęgnacyjne do rąk zawsze powinny być dobierane do potrzeb danej skóry. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim konieczność dobierania takich kosmetyków, które będą spełniać nasze oczekiwania w zakresie pielęgnacji biorąc pod uwagę wykonywaną przez nas pracę czy miejsce, w którym przebywamy. O ile na dworze przebywamy jedynie w niedługich okresach, kiedy dochodzimy do pracy czy z niej wracamy albo po prostu idziemy coś załatwić, to nasz krem do rąk nie musi mieć aż tak silnego działania ochronnego oraz odżywczego. Jeśli natomiast pracujemy na zewnątrz, nawet w rękawiczkach, i musimy liczyć się z wpływem mrozu, który silnie wysusza skórę, to pozostaje nam jedynie wybór intensywnie działających kosmetyków ochronnych oraz nawilżających do rąk.

Regenerujący czy ochronny?

Warto wiedzieć, że nie każdy krem sprawdzi się w zimie, gdy wychodzimy akurat na dwór. Jeśli chcemy kremu ochronnego, który będzie dodatkowo tworzył filtr na naszej skórze dłoni, powinniśmy zainwestować w kosmetyk tłusty, który ma stosunkowo mało substancji nawilżających. Może on zostawiać nieprzyjemne wrażenie na skórze, jednak będzie na pewno skuteczny w takim właśnie działaniu. Jeśli z kolei zależy nam na tym, aby krem nawilżał naszą skórę po całym procesie pielęgnacyjnym, ale bez wychodzenia z domu, to wystarczy nam krem nawilżający, który odbuduje skórę oraz ją wzmocni. Użycie takiego kremu tuż przed wyjściem na mróz może jednak spowodować jeszcze silniejsze podrażnienie, suszenie oraz pękanie skóry dłoni.

Dodatkowo warto pamiętać, że jeśli na dłoniach pojawiają się otwarte rany, dobrze jest zadbać o smarowanie ich specjalistycznymi, naturalnymi maściami gojącymi. Po zagojeniu takich ranek należy intensywnie dbać o pielęgnację i ochronę dłoni.

krem do rąk