Jak stosować kremy wybielające?

Na drodze do pięknego wyglądu często decydujemy się na rozwiązania, które niekoniecznie są najzdrowsze dla naszej skóry. W wielu przypadkach prowadzi to do powstawania rozmaitych przebarwień, które potem trudno jest usunąć bez zabiegów chemicznych czy dermatologicznych. W takich przypadkach coraz więcej osób sięga po kremy wybielające – czy jednak słusznie?

Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że kremy wybielające są kosmetykami często dostępnymi jedynie w aptekach, jeśli ich działanie ma być faktycznie poparte naukowymi dowodami i w jakikolwiek sposób widoczne dla osób postronnych. Dobrze jest również przeanalizować, czy korzystniejsze będzie zainwestowanie w kremy wybielające, czy raczej wykonanie odpowiednich zabiegów u dermatologa albo kosmetyczki.

Czym jest krem wybielający?

Na dobry początek warto wiedzieć, jak działają kremy wybielające oraz jaka jest ich ogólna zasada funkcjonowania. Przede wszystkim wszystkie kremy mają działanie punktowe – nie ma opcji, aby nakładać je na większą powierzchnię skóry, bo za działaniem wybielającym idzie również podrażnienie skóry oraz bezpośrednie, fizyczne i chemiczne z nią oddziaływanie. Co więcej, z uwagi na substancje zawarte w takich kremach ich stosowanie na większą powierzchnię mogłoby być po prostu groźne dla naszego zdrowia. Zadaniem tego rodzaju kremów jest wybielenie rozmaitych blizn, pozostałości po przebarwieniach, miejsc, w których skóra z jakiegoś powodu nie jest jednolita w porównaniu do reszty jej powierzchni. Najczęściej oddziałują one bezpośrednio na melaninę, ale ich skład zwykle jest dość inwazyjny, dlatego przed ich zastosowaniem warto dobrze rozpatrzeć za i przeciw.

Dla kogo niewskazany?

Przede wszystkim wszystkie kremy wybielające powinny być stosowane przez osoby, które nie mają ku temu żadnych przeciwwskazań. Co jest takim przeciwwskazaniem? Przede wszystkim ciąża oraz karmienie piersią, ponieważ wiele substancji aktywnych z takich właśnie kremów przenika do wnętrza ciała, gdzie może negatywnie wpływać na zdrowie naszego nienarodzonego dziecka albo malucha, którego karmimy. Co więcej, kremy wybielające zdecydowanie nie są kosmetykami przeznaczonymi dla osób o cerze wrażliwej czy naczynkowej, przede wszystkim z uwagi na dość agresywny skład obfitujący w silnie działające substancje chemiczne. Co więcej, kremy wybielające nie powinny również być stosowane przez osoby o cerze ze skłonnościami do alergii, ponieważ w takim przypadku mogą wywołać bardzo ostrą reakcję alergiczną, która skończy się wizytą u dermatologa i koniecznością brania sterydów.

Po więcej informacji na temat produktów do pielęgnacji skóry twarzy odsyłam na stronę firmy Farmona.