Krem do twarzy

Jak poradzić sobie z cerą naczynkową?

Cera naczynkowa potrafi być ogromnym wyzwaniem a bardzo często także problemem. Jeśli jednak nauczymy się poprawnie o nią dbać, może stać się naszym atutem. W końcu płytko unaczyniona skóra nadaje bardzo ładny koloryt naszej twarzy.

Problematyczność cery naczynkowej

Z cerą naczynkową zmagają się przede wszystkim kobiety. Bardzo często problem ten jest uwarunkowany genetycznie i spowodowany jest przez zbyt dużą ilość hormonów estrogenowych. Wadliwa praca naczynek powoduje powstawanie czerwonych plam szczególnie na policzkach czy nosie. To pierwsze zwiastuny stanu chorobowego skóry.

Problem zauważysz szczególnie wtedy, gdy zmienisz gwałtownie temperaturę ciała. Naczynia krwionośne poszerzają się, a Twoja twarz robi się czerwona. W normalnej sytuacji, koloryt skóry zmienia się już po kilku minutach. Jeśli jednak mamy problem z naczynkami, zostaną one rozszerzone na dłużej. Po pewnym czasie zaczyna się to robić problematyczne, a także zaczyna obejmować coraz większe partie ciała.

Zadbaj o swoją cerę

Pielęgnacja twarzy to podstawa jeśli chcemy uporać się z problematyczną cerą naczynkową. Przede wszystkim należy unikać nagłych zmian temperatur, a także zbyt długiego przebywania na słońcu czy mrozie. Dodatkowo na naszą niekorzyść działają bardzo gorące i pikantne potrawy oraz alkohol czy papierosy. Jeśli będziemy unikać tych rzeczy, to połowę sukcesu mamy już za sobą.

Osoby, które walczą z cerą naczynkową, powinny wspomóc się kosmetykami takimi jak perfect beauty care. Posiadają one wysokie filtry UVA i UVB oraz dostarczają organizmowi odpowiednie ilości witaminy K, a ta z kolei wzmacnia naczynia krwionośne. Oprócz profilaktyki, warto skontaktować się z lekarzem specjalistą, który ustali jak powinien wyglądać cały proces leczenia. Aby całkowicie pozbyć się rumieńca możliwe będzie poddanie się zabiegom, które wykorzystują światło IPL. Energia emitowana przez IPL jest niewielka, ale to wystarcza aby zlikwidować drobne naczynka.

Jeśli na naszej skórze pojawiają się większe pajączki, należy nastawić się na laser, który działa zdecydowanie mocniej.

krem do twarzy - Farmona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × five =