Jak działa demagnetyzer

Jak działa demagnetyzer?

Każda firma przechowuje wiele bardzo istotnych danych nie tylko klientów, ale także tych majątkowych i wszystkich innych związanych bezpośrednio z finansami. Ich bezpośrednie wypłynięcie może skutkować wieloma problemami, więc nie tylko zmieniając sprzęt w firmie, ale także co jakiś czas powinno się te dane bezpowrotnie usuwać, aby nie było szans, że dostaną się w niepowołane ręce.

Na czym polega praca demagnetyzera dysków?

Demagnetyzer dysków jest to urządzenie do niszczenia danych poprzez wykorzystywanie pola magnetycznego o mniejszej lub większej mocy. Ten sposób pozwala usunąć dane tak, aby nie możliwe było ich ponowne odczytanie i odzyskanie. Jest to bardzo istotne, aby dane usunięte były tak głęboko, żeby nawet najbardziej wykwalifikowany znawca nie potrafił ich odzyskać.

Dlaczego tak ważne jest trwałe usunięcie danych?

Niestety firma dysponuje tak wielką bazą danych klientów i pracowników, że przedostanie się ich w niepowołane ręce mogłoby zaszkodzić nie tylko nam jako firmie, ale także wielu osobom postronnym, które miały jakąkolwiek styczność z naszą firmą. Ochrona danych w firmie jest nie tylko ważna właśnie przez owe problemy, które mogą z tego wyniknąć, ale także poprzez możliwość naszej utraty zaufania u klientów i pracowników, a także całkowitą utratę wiarygodności co wiążę się z ogromnymi stratami dla firmy i całkowitym zaprzestaniem jej rozwoju i płynności finansowej.

Gdzie nabyć demagnetyzer dysków?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę czy urządzenie posiada niezbędne certyfikaty, bo tylko wtedy mamy pewność co do usunięcia danych trwale i bezpowrotnie. Tego rodzaju urządzenia oferuje ProDevice, który posiada w swoich zasobach tylko certyfikowane urządzenia najwyższej jakości.

Jeśli jednak nie stać nas na demagnetyzer dysków to warto go wypożyczyć zanim nie nazbieramy środków na zakup własnego.

Jednak jest to urządzenie wręcz niezbędne w każdej firmie i warto się postarać, aby kupić takie na własność. Ochrona danych w firmie jest niezbędna, a tego typu urządzenia nam ją doskonale zapewniają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 15 =